Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tehetem a legvonzobba...

Hogyan tehetem a legvonzobba a kertet a furge es zold gyikok szamara?

Figyelt kérdés

Szeretek bennuk gyonyorkodni, neha latok egyet-egyet, ma pl. egy hatalmas zold gyikot lattam napozni. Tudom hogy eleg nagy lehet a territoriumuk, de mik azok, amikkel segithetek nekik es ideszoknak? Viz, homok, koves, sziklas napozo, hosszabb fű, amiben el tudnak bujni. Ezeken kivul mire figyeljek?

Kutya nem ferne hozzajuk, a szomszed macska mar mas kerdes, ezert hagyom azon a reszen magasabban a füvet. Esetleg buvohelyek kialakitasa sziklabol. A sarga, vagy szurke homokot szeretik?



2022. aug. 1. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
A macskák megölik sajnos. Egy nagyon szép zöldet megevett múltkor a miénk. :( a sziklakat imádják! Hidegvérű állatként azon melegednek. ^^
2022. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A homokhoz nem értek, de a sárga jobbnak tűnik hm.
2022. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy kőrakást nagyon szeretnének az biztos, nagyobb kövekből, napozni, meg hogy a köztük lévő résekben el tudjanak bújni.
2022. aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vettem észre, hogy a nálunk élő példányok a búvóhelyeket szeretik. Vannak téglarakások, repedezett terméskövek mindenfelé, ezeket igazságosan felosztják egymás közt. Szeretnek ugyan napozni, de az sem jó nekik, ha túl forró helyen vannak, a kátránypapíros lapostetőn lakó gyík például rendszeresen behúzódik az árnyékos belső párkányra. Szoktam nekik kirakni vizet is lapos tálkában, de nem tudom, hogy rámennek-e, ahhoz be kellene kamerázni mindet.
2022. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kő,szikla,füves rész...gyíkparadicsom 3 kelléke.
2022. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!