Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért ilyen hiperaktív a...

Miért ilyen hiperaktív a görögteknősöm?

Figyelt kérdés
Van egy 1-2 éves szárazföldi görög tekim, aki eléggé hiperaktív. Azt olvastam hogy elég nyugodt fájták, akik egész nap csak a lámpa alatt pihennek, és este elvonulnak a helyükre. Az én teknősöm néha (kb hetente 2-3 naponta), fel-alá járkál a helyén, akár órákig. Nem tudom miért csinálja ezt, és mivel tudnám esetleg megnyugtatni.

2022. szept. 9. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
A szabadon élő példányok mekkora területet járnak be naponta? Én csak a ékszerteknősről olvastam, hogy az 3-4 négyzetkilométert átpásztázik. A szárazdöldi az nyilván más. De ma már nem tartanék állatot így, sajnálnám. Gyerekként persze érdekes, tanulságos volt.
2022. szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én ilyenkor általában hozok neki egy adag gazt, és akkor egyből elkezdni enni. Ő ezért csinálja többnyire, vagy csak szórakoztatja magát, szeretnek mászni, "csúszdázni" . Van egy kis fa házikójuk, odújuk, napi tevékenység hogy felmásznak az egyik oldalt, másikon lecsúsznak. Ilyen a természetük, időnként rájuk jön az ötperc. Az enyém egyszer "kiugrott" a terráriumból, átmászott a falán. Semmi baja nem lett. Ahigy írtam, nálam ilyenkor a kaja válik be.
2023. márc. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!