Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy kis fürge gyíkot,...

Találtam egy kis fürge gyíkot, amelyik rosszul tartja a fejét?

Figyelt kérdés

Látszik, hogy mozgásbaja van, sérülés nem látszik rajta, még nagyon fiatal állatka. Hagyja magát megsimogatni(nem képes mozogni, csak néha, akkor sem rendesen, inkább "pattog", "vergődik")..


Próbáltam neki lisztkukacot adni, meg vizet csöppintettem a szájára, de nem fogadja el, rendkívül gyorsan ver a szíve(kapkodja a levegőt?) szóval mozog a hasa oldala villámgyorsan.


Tehetek valamit, hogy megmentsem? A napon van.


2022. szept. 21. 14:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Találtam egy korábbi kérdést, hasonlót az enyémhez, ott azt írták gerince törhetett, nem fog meggyógyulni.. Most csak hagyjam ott? Felkapja egy varjú, vagy macska, már viszi is. Rossz érzés így a lépcsőn hagyni.
2022. szept. 21. 15:02
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Ne legyünk már ennyire állatvédők. Ez a természet rendje. Nem menthetsz meg minden állatot a földön.
2022. szept. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Te biztos egy félszárnyú legyet is ennyire elkezdenél babusgatni.
2022. szept. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan, hagyd beken.
2022. szept. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bezzeg, ha macska lenne..
2022. szept. 21. 15:14
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

De nem macska, ossze se hasonlithato a ketto.

Egy picike gyikkal, foleg, ha valamilyen belso serulese van, meg egy allatorvos se tudna mit kezdeni. Talan max tudna mondani valami kimeletes modszert az “elaltatasara”, hogy ne szenvedjen.

2022. szept. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
sajnos rosszul hangzik, esetleg megpróbálhatod bevinni egy üvegben a meleg szobába hátha felocsúdik, ártani már nem tudsz neki
2022. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

"De nem macska, ossze se hasonlithato a ketto."


Bizony, mert a macska egy kártékony jószág aminek semmi keresnivalója az utcára dobva. Eutanáziát kellene alkalmazni azokon is amiknek nincs baja csak ki vannak kva az utcára és írtják az őshonos fajokat meg hibridizálódnak a vadmacskával :)

2022. szept. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Még most is él egyébként. Kintre csináltam neki melegedőt, betettem, reggelre kint volt, estére megint beraktam, nappal "kimászik" sütkérezni.


Szegényke, tudom, hogy szomjan/éhen fog halni hamarosan, meg ugye csak vergődni tud, de azért szépek a napjai.

2022. szept. 23. 17:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!