Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A mamám talált egy kis mocsári...

A mamám talált egy kis mocsári teknőst a kertben. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

A mamám talált egy kis mocsári teknőst a kertjükben és mi hazahoztuk, mert szeretem a tekiket és van is egy még ezen kívül... Nagyon picike és egy másik terráriumba helyeztem el... Még köveket is raktam be neki hogy legyen száraz hely ha ki akar menni a vízből... Viszont van egy probléma... Nem eszik szegényke és eléggé gyengének is látszik :S:S:S Mit tehetnék annak érdekében hogy egyen és hogy megerősödjön? és talán annak érdekében is hogy ne pusztuljon el... Szombaton hoztuk haza, azóta nem evett semmit, pedig adtam neki egy kis halat /nem nyersen, apró darabkákra szakítva/ de nem ette meg :S Mit adhatnék neki?

16/l


Kérlek segítsetek!!! Mit tehetnék?


2022. okt. 30. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Ha legalább egy Google keresést dobtál volna... Védett állat, téli álmot alszik, ha bevitted melegre valószínűleg el fog pusztulni.
2022. okt. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Ti találtok egy vadállatot, és fogjátok, és hazaviszitek kiskedvencnek, mert olyan kis "cuki" és te szereted a "tekiket"? Legközelebb majd rókát viszel haza, mert szereted a rókikat? Te 16 éves vagy? Nem! Te bölcsődés vagy a nagyanyáddal együtt! Mit tehetnél, hogy ne "posztuljon el" értsd ne öld meg? Mondjuk vigyétek vissza az élőhelyére víz mellé, és visszafelé ugorjatok be a rendőrségre leperkálni az 50 ezer forint természetvédelmi büntetést!
2022. okt. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

"Télre a mocsári teknős az iszapba fúrja magát, de egyes esetekben a vízen kívül ássa be magát a földbe"


A kertben is ugyanúgy meghalt volna. Ki kéne tenni valami vízparton

2022. okt. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Hívd fel az illetékes nemzeti parkot, ők tudni fogják mit kell tenni!

Lehet,azzal,hogy hazavitted,megzavartad a bioritmusát, és elpusztulna,ha szabadon engeded(bár nem valószínű)

Biztos vagy benne,hogy mocsári és nem ékszer teknős?

2022. okt. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Hidegvérű állat,és már túl hideg van ahhoz hogy felmelegítse a testét-ha kiteszitek a szabadba valószínűleg elpusztul,nincs ereje hogy elássa magát.Fél évig is kibírja étel,levegő nélkül,de nem mindegy hogy ő készül a hibernációra,vagy csak simán bedugod az iszapba.Most hogy a hibernációt megszakítottátok,már nem lehet kitenni,vagy felmelegszik a szobában és észhez tér,vagy elpusztul
2022. okt. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!