Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakállas agáma vagy párduckam...

Szakállas agáma vagy párduckaméleon?

Figyelt kérdés

Néztem videókat, olvastam utánuk, de nem tudok dönteni melyik lenne a jobb választás. Ezért olyan emberek véleményére lennék kíváncsi aki a 2 közzül valamelyiket tartja/tartotta vagy esetleg mind a 2 van/volt neki

Mik a tapasztalatai.



2022. nov. 26. 15:09
A kérdező szavazást indított:
Szakállas agáma
Párduckaméleon
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Agáma. Szerintem, könnyebb tartani.
2022. nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az agáma cukibb.
2022. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Agámát könnyebb tartani, nem olyan érzékenyek. Kézhez is könnyebben szoktathatók. Beszerezni is könnyebb, olcsóbb.

A párduckaméleonok elég érzékenyek (pl. pára). Kézhez szoktatni hosszú időbe telik, sok türelem kell hozzá, viszont utána nagyon kis ragaszkodóak tudnak lenni. Nőstényt kezdőként semmiképpen ne tarts (a folytonos tojásrakások közben könnyen léphet fel komplikáció, egy kis hiba is magas orvosi számlákhoz vagy az állat halálához vezethet). A hímek nagyon drágák, cserébe gyönyörűek.

Mindkettőnek hatalmas hely kell, annyi, hogy az egyiknek fekvő- a másiknak álló terrárium. Az agámákat lehet párban tartani, a kaméleonokat tilos, folyamatosan verekednének. Az agámának könnyebb a terráriumot berendezni, a kaméleonoknak rengeteg ág kell. Mindkettőnek kell uvb és melegítő lámpa, az agámának utóbbiból nagyobb teljesítményű. Etetés terén hasonlók az igények.

Összességében egy agáma tartása egyszerűbb egy kezdő terraristának, kevesebb a hiba faktor. Természetesen a párduckaméleon se lehetetlen, én is egy kaméleonnal kezdtem, csupán nagyon utána kell nézni a dolgoknak, mielőtt beszerzed az állatot és közben is folyamatosan tanulni.

A fent leírtak alapján mérlegelj, melyik a szimpatikusabb. Mindenképpen olyat válassz, amelyik valóban tetszik, hiszen éveken át társak lesztek. Bármelyiket választod, csakis tenyésztőtől vásárolj. Hiába olcsóbb egy kisállatboltból beszerezni, ott gyakran borzalmas körülmények közt tartják az állatokat, mivel szimplán nem értenek hozzá. Egy kezdőnek nem tűnnek fel még a különböző látható egészségügyi problémák (a nem láthatókról nem is beszélve) és megveszi a dehidratált bőrbeteg kaméleont meg az atkás agámát. Inkább fizess kétszer annyit, de kapj egy egészséges szép állatot, aki sok éven át veled lesz. A tenyésztő a szükséges technikai információkkal is el tud látni. Sok esetben megveheted az állatot felszereléssel együtt (a kezdőcsomagokat kerüld, általában silány minőségű termékeket pakolnak bele, amit magától senki se venne, mindenképpen nézz utána előtte interneten a márkáknak.)

2022. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3/3 köszönöm ezt a nagyszerű tájékoztatást! Én meg már a kezdőcsomagokat is nézegettem mind a kettő fajtánál bármelyiket is fogom választani. De akkor inkább megnézem mi van/mi kell neki és külön külön összeválogatom neki a jó cuccokat. Nagyon hasznos információ volt számomra.
2022. nov. 26. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:
A kezdőcsomagok baromságok. Szinte minden esetben felesleges, gagyi dolgok vannak bennük, ami után neked még komoly összeget kell költeni, hogy valóban megfelelő felszerelésed legyen.
2022. nov. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szakállas agáma. Nekem az van. Nem kényes, nappali állat és igen jópofa.
2022. dec. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!