Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tarthatok e pastel pitont ha...

Tarthatok e pastel pitont ha már van kutyám, papagájom, rágcsálóim?

Figyelt kérdés

Természetessen nem egy helységben hondoltam.

De nem lenne frusztrált ha más állatok jelenlétét - szagát érzné? Mert nekik ugye eléggé kifinomult!

Vagy harapna meg nagyobb valószínűséggel?

Bár kezet mosnák mielőtt magamhoz venném de ugye a szagok álltalánosságban rajtam is mindenütt ott lehetnek.


2022. nov. 29. 23:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
40%
#10 Te ezt így akartad érteni, ennyi. Kutyaszaros hógolyózás után igenis első dolog a kézmosás, amikor belépek a házba. Amikor eszem-iszom-láncdohányzom-tömegközlekedek, igen, munkahelyre beérve megmosom a kezem, mielőtt a kávégéphez vagy a billentyűzetemhet nyúlok. De ha bemegyek a postára, minek mosnék kezet? Nem is láttam még postán mosdót. :D
2022. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
40%
Pedig van mosdó! Én a minap ott mostam kezet, mert az ovónéni megtanította nekem rendesen amikor kicsi voltam, hogy bárhova bemegyek, kezet kell mosni! :)
2022. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Húha!

Első válaszolónak köszönöm szépen a konkrét válaszát!

És továbbá kár, hogy a kérdést utólag már nem lehet átszerkeszteni arra "Szerintetek mi számít már kényszeres kézmosásnak?"

:D :)

2022. nov. 30. 20:52
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem találkoztam olyannal, aki épületbe lépéskor kezet mosna, se itt, se külföldön. Nem is biztosítanak erre helyet. Az én postámon sincs mosdó, a boltokban meg pláne, kivéve ha nagy pláza. Nem tudom milyen óvodába jártál, de ez az óvónéni mániája lehetett, mert az valószínű, hogy nem a többség csinálja "rosszul". Evés előtt, mosdó előtt, után, hazaéréskor, vagy koszos munka után szokás kezet mosni. Nem is tesz jót a kezednek, ha minden előtt megmosod, mert kiszárad tőle.
2022. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
#14 Ha beugrasz egy levelet feladni a postára, nyilván nem mosol kezet. Nem is értem hogy tudjátok ilyen orbitálisan félreértelmezni az ember mondandóját... De ha hazaérsz, vagy munkahelyre érkezel stb. tehát olyan helyre, ahol hosszabb időt töltesz, igenis megmosod a kezed. Én mondjuk dohányos vagyok, a környezetem meg nem szereti a szagát, szóval tök alap, hogy cigiszünet után akár otthon, akár az irodában kézmosás.
2022. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Jesszusom, mi van itt.. 🤨

Préda állatot és ragadozót nem ajánlott együtt tartani. Jelen esetben úgy se, ha más helységben vannak. A préda szagot nem fogod tudni teljesen eltűntetni magadról (nem csak a kezeden érezhezhető, a ruhádon is, sőt egy kifinomult szaglású állat a levegőben is érzi), így a piton kiszagolja és támadni fog. A saját érdekedben vesd el az ötletet.

2022. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16. Csak azért nem harap meg, mert enyhén érzi rajtad a szagot. A kígyó tenyésztők nagy része tenyészti az eleségállatot is. Ha nem konkrétan fogdossa a rágcsálót és úgy megy oda, akkor nem lesz gond. A királypiton amúgyis a megfontoltabb kígyók közzé tartozik.
2022. nov. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
44%

"Ha nem konkrétan fogdossa a rágcsálót és úgy megy oda, akkor nem lesz gond."


A kérdező nem eleségállatot tenyészt, amihez nem nyúl hozzá, hanem nyilván kézbeveszi a rágcsálókat. A piton érezni fogja a levegőből is, hogy préda van a közelben, nem kell ahhoz a kérdezőnek ott lennie. Van, amit nem érdemes megkockáztatni. Az ösztönt nem lehet semmibe venni és nem lehet annyit mondani, hogy "nem lesz gond", mert simán lehet gond. Attól, hogy megfontoltabb, még ugyanúgy benne van a ragadozó ösztön és ha bekattan a szagtól, akkor harapni fog.

2022. nov. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18. Az eleségállatot tenyésztők is kézbe veszik az állataikat.

A kígyónak nem az az ösztöne, hogy mindenre rátámadjon, aminek kicsit is olyan szaga van, mint a prédának, az energiapocsékolás lenne, evilúciös hátrány. Nem túl okosak, de ennyire azért nem buták. Az emberszagot is felismerik. Másrészt meg úgy beszélsz, mintha egy kockás pitonról beszélnénk. Egy királypiton akkor sem tudna bántani, ha akarna.

De nem csak következtetgetek. Dolgoztam kisállat kereskedésben, ahol mindent fogdostunk, de egyszer sem próbált megkapni egyik kígyó sem, amikor hozzányúltam.

2022. dec. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!