Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kínai csíkos teknős béka...

Kínai csíkos teknős béka babákat hogy kell nevelni? Tanácsokra lennének szükségem!

Figyelt kérdés
Állat üzletbe vettem kettő kölyök csíkos kínai teknős békát. Mindent megvettem amire szükségük van hogy jól érezzek magukat. Lassan 1 napja vannak nálam. Eddig soha nem volt teknős bekam. Akiknek van vagy volt kínai csíkos teknős bekajuk-leginkább tőletek kérdeznék: Tarthatom akváriumba a tv mellet? (Nagy szekrényen van a tv és nagy ott a hely és jó ott a termeszetes fény),nem zavarna őket a hang? (Maximum csak este 2 órát tvzek, de vannak napok amikor be sekapcsolom),egy nap hányszor etessem őket? Mivel etethetem most kölyök korukba, zöldségek, hus? Honnan tudjam melyik a fiú s lány? Honnan tudom mennyi idősek? Mikor és hányszor tisztítsátok, takarítsatok az akváriumot, vizet? Estére kikapcsolhatom a lámpát ami a víz hőmérsékletehez szükséges? Nappal minimum hány órát menjen a lámpa? Hogy tanitsam meg nekik hogy a napozórol ne essenek, ugorjanak le hanem másszanak le? Hogy szoktassam magamhoz őket és a érintéshez? Hol szeretik ha simogatom? Estére kikapcsoljam azt ami cseréli ki a vizet hogy picit tisztább legyen, nem zavarja a víz hangja őket hogy folyik? Hányszor szabad vagy mikor szabad őket kivennem az akváriumbol hogy velük legyek picit? És ha kiveszem maximum mennyi időre? Még most picik, megfogják egymást szokni ketten,szeretni fogják egymást? Hány hónap múlva kell lecserélnem az akváriumot nagyobbra? Ha többnyire este vagyok otthon nem lesznek magányosak ha nappal nem vagyok velük annyit? Kell nekik ojtás, elvigyem állatorvoshoz? Mit tehetük még értük hogy ne érezzék bezárva magukat,boldogok legyenek? Hogy vigyázzak az egészségükre? Az akváriumba a vízt csak addig tegyem hogy épp hogy a páncélját betakarja a víz? Mien reakcióik, viselkedésük van ha kommunikalni akarnamak velem? Miből tudom jól érzik magukat?

#kinaiteknosbeka #jogazdi
2022. dec. 11. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szétnéztem, és ez a legteljesebb leírás velük kapcsolatban:

[link]

2022. dec. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Táplálék: mindenevő. A felnőtt állatok nagyrészt növényekkel táplálkoznak, míg a fiatalok inkább ragadozók. Egyaránt megeszi a különböző növényi és állati eredetű anyagokat. A nemek és korcsoportok szerint viszont más és más a tápláléka. A kifejlett nőstények inkább növényevők, kifejlett hajtásokat, gyökereket esznek, a hímek és a fiatal nőstények pedig húsevők, vízi csigákkal, lárvákkal, szúnyogokkal és földi rovarokkal táplálkoznak.

Terrárium: akva-terrárium, 120x80x60 cm. A nyári hónapokban kerti tóban is tartható. Békés természetű, jól kijön más teknősfajokkal. A vízmélység 25-30 cm legyen minimum.

Hőmérséklet: 26-29 fok.

Szaporodás: tojásrakó, nem ivadékgondozó.

Kelés: 28-29 fokon 55-75 nap.

Utódok száma: 7-18 db.

Nappal aktív.

2022. dec. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden kérdésed ostobaság. Úgy jöttél el a kisállat boltból, hogy nem tudod, mit eszik ez a teknős?

Legalább ne fullaszd meg szegényt. Akva terráriumra van szüksége. Legyen benne víz, de legyen benne olyan kő, szikla, amire kényelmesen feltud mászni és szárazföldön lenni.

2022. dec. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tessék, ezt egy kisallatüzlet oldalán volt. Te is megtudtad volna kérdezni.


Szaküzletben vásárolhatunk számukra fagyasztott eleségeket: vörösszúnyoglárvát, tubifexet, teknős eleséget, halat. Növényi táplálékként salátát és különböző vízi növényeket adhatunk neki (pl. argentin átokhínár). Ezek mellett megkínálhatjuk a szárazföldi teknősöknél bevált növényekkel is (pitypang, tyúkhúr, stb.) Természetesen gyümölcsökkel, zöldségekkel is próbálkozhatunk (uborka, alma, körte, stb.).

2022. dec. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hármas válaszoló,van neki kajája amit ott helyben adtak és ezek mind megvannak neki amiket írtál kő, szikla stb. Persze akvateráriumba
2022. dec. 11. 08:29
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Én most csak nyelvtan náciskodni jöttem s szólok ,hogy az csak simán teknős, nem teknős béka. A teknős béka egy hibás kifejezés, nem sok közük van a békákhoz.

A baba meg inkább az emberbabára használatos kifejezés. Teknősre használni szerintem fura, akkor már inkább simán csak mond úgy ,hogy fiatal. Esetleg megadhatod a páncél hosszát. Nem tudom csíkos teknősnél mekkora mennyi idősnek felel meg, de általában a páncél méretével jól belőhető az (egészséges) állat kora. Nem árt tudni a nemét is mert nem ritka ,hogy az egyik nem (azt hiszem náluk főleg a hímek) kisebb marad. Bár meglehet míg nem ivarérett nehéz lesz megmondani.

2022. dec. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!