Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Állatra nem veszélyes ragasztók?

Állatra nem veszélyes ragasztók?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék a gekkómnak saját kezüleg bújókat csinálni, és ezt szeretném majd valamilyen féle ragasztóval átkenni festés után. Milyen ragasztót ajánlanátok erre a célra? Illetve bútorlapból szeretnék terráriumot készíteni, arra az üveghez is használt akváriumhoz való szilikonos ragasztó lenne a megfelelő? Illetve pár tippet elfogadnék az építésével kapcsolatban is. Előre is köszönöm a válaszokat.

2023. márc. 5. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha erős szagú ragasztóval csinálnod például tecnocol (bocs ha rosszul írom) akkor érdemes kirakni a friss levegőre picit szellőztetni.
2023. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azzal semmiképp se szeretném, mindenképp valami erősebb anyagot szeretnék használni hozzá :)
2023. márc. 5. 17:57
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Tiszta szilikonnal tudsz ragasztani, pl:


[link]


Úgy is tudsz keresni, hogy akvárium ragasztó.

2023. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Itt aztán van katyvasz, jó bőven!


Mi az, hogy átkenni???!!! A ragasztó, ragasztásra való, nem átkenésre, nem felületkezelésre, nem felület védelemre!

Mit akarsz csinálni???

Az oké, hogy bujkálót, amit esetleg össze is kell ragasztani, (hogy mivel, attól függ, mit kell összeragasztani)

de hogy utána "átkenni festés után" ... mivan?!

Le van festve, tehát készen van, és a kész cuccot akarod átkenni? Ragasztóval? Milyen céllal? Mi az elképzelés? Mi ennek az értelme? Azon kívül, hogy semmi?


"Illetve bútorlapból szeretnék terráriumot készíteni, arra az üveghez is használt akváriumhoz való szilikonos ragasztó lenne a megfelelő?


Még véletlenül se!

Pozdorja csavar rá a megfelelő!

2023. márc. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4-es válaszoló.

A bújók felületét szeretném lefedni, mert akarva akaratlanul is kopna a festék/lepattogna tapasztalataim szerint. Illetve sok helyen láttam hogy így készítik videókba, viszont sokhoz nincs márka írva, vagy külföldi.


A terrárium már kész, csavarozva lett! Már csak a szellőzők és a toló ajtó hiányzik.

2023. ápr. 1. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem derült ki, miből van a bujkáló! Milyen anyag, milyen festékkel.


De ha kiderülne, se biztos, hogy tudnám a választ, tekintve, hogy akkor elvileg neked valami átlátszó, extrakemény, és uv álló kültéri lakk kéne!


Őszintén szólva, ha én magamnak csinálnék bujkálót, vagy olyanból csinálnám, aminek nem számít a kopás, (kezeletlen fa, kő, kókuszhéj, égetett agyag, stb.)

Vagy ha speciális alak kéne akkor alapból jó bőségesen valami 2 komponensű epoxi gyantával kötném meg az alapanyagot, amiből megformálnám, és eleve anyagában színezném, természetes, vas oxid festékkel, hogy ha évtizedek alatt mégis kopna ez a brutálisan kemény anyag, akkor se látszana meg a színén.


Így, hogy utólag van festve, lakkozva... itt ugyanott tartunk, mint az elején, hogy ha van is vagyon ellenálló anyag, nincs garancia rá, hogy ne repedezne idővel az uv-től, és az meg biztos, hogy ha létezik ilyen anyag, az nem lesz állatbarát.

Ezek az utólagos felületkezelések mindig kompromisszumosak.


Barkácsolós kategóriában kéne rákérdezned, uv, és pára álló (gondolom ez kell a gekkónak) műgyanta lakkra. Ezer ilyen van, én nem tudom, ezekből melyik lenne neked jó, én alapból másképp csináltam volna.

Barkács témában hátha több embernek van anyag ismerete.

2023. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, még az anyag is kérdéses. Gondolkodtam én is az epoxy gyantán, de nem tudom megtudnám e csinálni.


Illetve még nem referens a téma, de úgy gondoltam jó tudni előre miből és miként kéne nekilátni.


Köszönöm szépen a választ! :)

2023. ápr. 1. 16:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egyszerűbb készen venni. Kis bujkálót természetes anyagokból könnyű megcsinálni, amiket felsoroltam, és azokkal semmi probléma nincs.

Nagyobb háttereket régebben úgy csinálták, hogy hungarocellt megfaragtak, hőlégfúvóval formára olvasztották, utána csemperagasztóval burkolták. Az kemény, és ellenálló. Vasoxid festékport kevertek a ragasztóba, több kis adagba, ilyen olyan színűt. És ezeket felváltva, hogy színes legyen, hordták fel a csemperagasztóra.

De ez elég sok macera, csak akkor éri meg, ha giga nagyot kell csinálni. Amúgy érdemesebb készen venni valamit.

2023. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
megtörtént már a hátterezés, és az így készült :D
2023. ápr. 29. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!