Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárd gekkó keltetés/keltető?

Leopárd gekkó keltetés/keltető?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék a jövőben leopárdgekkókat tenyészteni, és nyilván kicsiben szeretném elkezdeni az egészet. Az lenne az első kérdésem, hogy miből a legjobb megcsinálni olcsón és egyszerűen az inkubátort? A második kérdésem pedig az lenne, hogy a kis keltető dobozra kell a lyuk vagy sem? Több külföldi tenyésztőnél is láttam hogy nem raknak rá lyukat, másnál pedig azt hogy igen.


Ezek mellett még a keltető tőzeget 1:1 arányban kell vízzel keverni?

Illetve kell e többször nedvesíteni a talajt a tojások alatt, vagy a keltetés során a tőzeg nem száradhat ki?


Előre is köszönöm a válaszokat! :D


2023. máj. 30. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyésztő szeretnél lenni, ahhoz kisállat tenyésztői tanfolyamot kell elvégezned első körben. Enékül törvénybe ütközik a dolog, illetve igen könnyen elcseszhetsz valamit, ami az állatok életébe kerülhet. Ne játsz ezzel.
2023. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem tartok ott, hogy ebbe beletudjak vágni. Ha ezt vesszük hogy törvény stb stb, túl sokan hirdetik magukat a neten már itthon felelős állattartóként és szintén tanfolyam nélkül “tenyésztenek”…
2023. máj. 30. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne forgasd ki a dolgot. Felelős állattartó nem szaporít, mivel a kettő üti egymást. Ha jól akarod csinálni, nem akarod veszélyeztetni a gekkók életét, akkor kell a tanfolyam és a megfelelő szaktudás. Ez van.
2023. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem szerettem volna kiforgatni, viszont de igen, van ilyen. És sokan ismerik… Nem őt akarom támadni, mert személy szerint nekem nagyon szimpatikus, de hát ugye jön az a kérdés hogy akkor őt miért nem “támadja” be senki…


Na de ennek a kérdésnek nem ez a lényege. Én szeretem az állataim, és nem hiszem hogy túl kifizetődő az ha egyből nekiállnék egy képzésnek és erre tenném fel az életem. Rengeteg ember csinálja hobbi célból…

Nekem sem a pénz a lényeg, hanem imádom ezeket az állatokat és kész…

2023. máj. 30. 22:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted az állatokat, akkor ne így állj a dologhoz, mert így a halálukat fogod okozni. Nem Gyakorin kell tudást szerezni ezekről a dolgokról. Meg mint már írtam, törvénybe is ütközik a szaporítás. Plusz így még eladni sem tudnád őket. Ha nem a pénz a lényeg, hanem hogy szívből lélekből csináld, akkor képezd ki magad rá.
2023. máj. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!