Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Már évek óta szeretnék teknőst...

UlfOrmson kérdése:

Már évek óta szeretnék teknőst tartani. Sokat olvasgattam a témában, de még mindig van bennem némi bizonytalanság, hogy belevágjak-e?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy a teknősök sokkal hosszabb életűek, mint egy kutya vagy macska, így a tartásuk is "nagyobb felelőséggel" jár. Életem nagy részében tartottunk állatokat, de a jelenlegi életem mellett nem tudok bevállalni egy kutya vagy macska (vagy bármilyen másik emlős) tartását.


Egy kisméretű könnyűszerkezetű házban lakok, aminek viszonylag nagyobb (kb. 1300 m2) kertje van (ez a későbbiekben fontos lesz). Azt még nem döntöttem el, hogy melyik teknősfajt válasszam, ezért is fogalmazódott meg bennem, hogy felteszem itt a kérdést, hátha a tapasztaltabb teknősgazdik tudnak tanácsot és ötleteket adni.


A vörösfülű ékszerteknős már évek óta nagy kedvencem, de róla úgy hallottam, hogy nagyon kényes jószág. A terráriuma számára egy 60*70 vagy egy 90*60 cm-es terület áll jelenleg szabadon. Ezek valamelyike megfelelő méretű egy ékszerteknősnek? Van az udvarban egy kb. 2,5*2 m alapterületű mesterséges tavam a kertben. Ha megfelelően körbe van kerítve, hogy a teknős ne szökjön el a tó könyékéről, akkor késő tavasztól nyár végéig/kora őszig lehet kint tartani? Vagy a nyári periódusban hirtelen megindulhat úgy a növekedése, hogy szűkös lesz neki a terrárium? Illetve a tóba tervezek kojokat vagy aranyhalakat telepíteni. Ezeket mennyire tekinti zsákmánynak a teknős? Felejtős ezeknek az együtt tartása?

A görög teknős is nagyon régi "szerelmem". Tudom, hogy szárazföldi faj, ezért "vizes blokkra" nincs szükségük. Számukra is elengedhetetlen a terrárium vagy nagyobb méretű nyúl-/tengerimalac ketrecben is lehet őket tartani? A lakóhelyük ugyanott lenne, mint az ékszerteknős terráriuma (esetleg számukra a földön is ki tudnék alakítani egy viszonylag nagyobb ketrecet). Nyáron kint tartanám egy nagyobb kifutóban az udvarban, már kinéztem a helyet is. Vannak napsütötte és árnyékosabb részek is a területen. Mennyire biztonságos őket kint tartani? Sok a kóbor macska felénk, nem vadásszák le a tekiket?

Szerintetek melyik fajt érdemesebb tartani?


A válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2023. szept. 22. 08:58
 1/5 anonim válasza:
83%

Én annyit tennék hozzá, nagyon gindold át, hol veszed meg.


Mi tavaly hataroztuk el, hogy szeretnénk tartani.

Elmentünk a város neves kereskedésébe. Vettünk egyet, szamomra durva áron. Hazavittük, nem evett. Másnap sem. Úszkált, nézelődött, ennyi. 5.nap meghalt.

Visszamentünk a kereskedésbe, nézzük a társai is halálukon voltak. Kiderült, súlyos A vitamin hiányuk volt, esélye nem volt a túlélésre.


Mivel nagyon szerettünk volna, ugy voltunk vele adunk még1 esélyt a dolognak.

Elmentünk egy másik nevesebb kereskedésbe. Fiunk kivalasztott egyet. Én csak arra figyeltem, aktív legyen.

Itthon néztük, egy folt volt a páncélján. Páncélrothadás. Hiába vittük állatorvoshoz, költöttünk rá egy kisebb vagyont, 3hónap alatt elhullott ez is.



Barátnőmék egy totál másik városban vettek, szintén neves kereskedésből. Az övék is 1 hónapot bírt.

2023. szept. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Nekem van egy kb.56 éves görög teknősöm.Matuzsálem!

92-ben kapták feleségemék,akkor volt állítólag 25 éves,azóta nálunk van.

Tavasztól őszig kint van a kertben(családi ház,de nem tud meglógni)

Ha nem adsz neki egy hétig,akkor sincs gond,a gazokkal elvan.Kákicslevél a kedvence.De adhatsz neki főtt zöldséget,gyümölcsöket.


Szerintem bőven elég neki amúgy pár négyzetméter bekerített hely,ahol mindenképpen legyen bokor,tuja,vagy ami alatt elbújhat.Az ideje nagy részét így tölti.Reggel szeret napozni,szóval napsütötte is legyen a hely.Víz,medence nem kell neki.


Mikor éjjel 8-10°C alá csökken a kinti hőmérséklet,akkor bevesszük különben beássa magát,így védekezik a hideg ellen.

Télen alszik egy műanyag ládában fafogácsban hűvös de fagymentes helyen.

Március-áprisban kel fel.


Nekem az a tapasztalatom,hogy ha altatni akarod télre,akkor kell a hideg (a pincémben 5-10°C van) különben nem alszik be.


Összességében nagyon kevés figyelmet igényel,mondhatni gondozásmentes.🙂


Ha van konkrét kérdésed,kérdezz nyugodtan,megpróbálok válaszolni.

2023. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Mi ha nem evett az ékszerteknősünk elvittük állatorvoshoz.

Egy injekció és helyrehozta.

Ő is vitaminhiányt mondott.

2023. szept. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
61%

3!

Elvittük állatorvoshoz, a 3.napon hogy nálunk volt. Megvettük, életünk első teknőse volt, abban voltunk, hogy új neki a hely.

Másnap hívtam a dokit, 3.nap fogadott minket. Kapott inekciót, mégis belehalt.


1#

2023. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2023. szept. 23. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!