Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Viziteknősnek kell fűteni a...

Viziteknősnek kell fűteni a vizet panellakásban, ahol télen 24 C körüli a hőmérséklet?

Figyelt kérdés

dec. 10. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Viziteknősöd aligha van panelban, inkább mocsári lesz az.


Ha nincs teleltetve, akkor igen, ugyanúgy fent kell tartani a víz megfelelő hőmérsékletét, mivel a víznek más a hőközlése, mint a levegőnek, így hiába van 24°C fok a szobában, a víz attól még nem lesz kellően meleg. Nyúlj bele és érezni fogod, vagy olvasd le a hőmérőt - az a legpontosabb.

dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kell bent lennie egy fűtőnek. Ne legyen hőingadozás nappal- éjszaka. Illetve nézz utána, hogy az adott fajtának mi a hőigénye, mert az sem mindegy. Nappalra legyen melegitő lámpája ( az 24 fok fölé kell hogy melegítse a napozojat), illetve tegyel be egy uvb lámpát is, ha még nincs.
dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1: Mocsári.
dec. 10. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen fajta teknős és mekkora. Kis bébi tekiknek mindenképp kell.

Nekem 20+ éves vörösfülű ékszerteknősöm van. Tavasztól őszig kint van a kerti tóban, télen bent. Mióta felnőtt nem fűtöm a vizét bent, állandó 20-22 fokban van a szobában.

dec. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez egy 30 éves kaszpi teknős. Eddig fűtöttem a vizét télen, csak most eddig még nem. Van lámpája, legtöbbször az alatt ül, kint a száraz részen.
dec. 10. 20:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Mivel lehetne megoldani a fűtést? Kb. 18 liter víz van a teknősnek. Eddig egy (talán) Hévíz tipusú fűtöcsövet használtam, de valami modernebb dolgot szeretnék, úgy látom, vannak már lapos fűtőpárnák is.
dec. 11. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!