Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék kérdezni a Lepke...

Hunti01 kérdése:

Szeretnék kérdezni a Lepke agámáról, mert szeretnék venni, csak még semmit nem tudok róla, milyen életkörülmények között kéne tartani?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni h mennyi ideig él, hogyan kell etetni, a terráriumoz hogyan kell berendezni, melegítő milyen fajta kell és mekkora hőfokon, meg még hasonlókat.
2010. nov. 13. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
GOOGLE
2010. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

itt ad el lepke agámát. kérezd meg tőle a dolgokat

2010. nov. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem vizi agámám volt, kaméleonom, és nappaligekkóm, és szakállas agámám. Azt nem tudom, hogy a lepke agáma az miben különbözik.


De valszeg, mint minden hüllőnek kell neki egy "Repty glow 5.0" égőt venni, ezt olyan 5ezer Ft-ért árulják, mert ez biztosítja neki a napozást. Ez bocsájt ki olyan UV-B fényt, amire szüksége van, hogy a B vitamin be tudjon épülni a szervezetébe.


A vizi agámának pl elég nagy terrárium kellett, mert nagyon sokat rohangált, mint egy bolond. Hát ilyen 80x40x60cm az neki még kevés is volt de kiskorában mér elvolt benne. Na most hogy ez a lepke mekkorára nő meg, és mennyire aktív, szal azt tudni kéne, és akkor ki lehetne találni hogy mekkora terrárium kell neki.


Aztán attól függően, hogy hol van neki a természetes élőhelye, sivatagos helyen lakik, vagy esőerdőben, hát ha sivatagi, akkor homokot kell alulra rakni, ha esőerdős akkor fenyőkérget.


A hőmérséklet hüllőknél ilyen 30 fok szokott kelleni általában, de most a fene tudja hogy ennek mennyi kéne.

30fokot a legjobban úgy tudsz csinálni, hogyha veszel egy Exo-terra fűtőlapot, azt berakod a terrárium alá.

Én a Nyugati Pu-nál lévő Westend fölső emeletén a Galapagos díszállat boltban vettem olyat. Hát nem volt olcsó, olyan 7-8 ezer Ft, attól függ mekkorát veszel, mert van több méretben is.


Lehet még a hőmérsékletet szabályozni ezenkívül úgy, hogy tegyük fel van egy üveg terráriumod, aminek a teteje rácsos, mert kell neki szellőznie is, na és a rácsra rá pakolsz egymás mellé lámpákat. A terráriumba meg beraksz egy hőmérőt, és nézed hány fokot mutat. Nyilván ha 25wattos égőt raksz a tetejére az nem nagyon fűt, ha 75 wattosat, az már lehet 1 égő is felfűti a terkót és akkor nem kell drága fűtőlap sem. Szóval ilyen sima otthoni égőkkel lehet szórakozni, de emellé muszáj berakni azt a Repty glow égőt is 1db-ot mert az Uv fény mindenképp kell neki, már ha ő egy hüllő :)


És akkor hát én nem tudom hogy ő mit eszik, de az én összes hüllőm megeszi a tücsköt és a sáskát, feltételezem hogy akkor ő is.


És mindegyiknek vitamin porozni kell a kajáját. Tehát a tücsköt egy zacskóban veszed, abba beszórsz egy kis vitamin port, összerázod, és utána a nyitott zacskót bedobod az állathoz, majd mikor kimásztak a tücskök, kiveszed a zacskót, és ennyi.


Ezeket a hozzávalókat megkapod a díszállat kereskedésekben.

2010. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár látom ez ilyen rácsos ketrecben lakik, akkor lehet hogy ennek nem is kell 30 fok. Lehet kevesebben is elvan.


Én egyébként még ilyen "futóka" nevű szobanövényt raktam az állatokhoz, mert azt könnyű gondozni. Melegben is megmarad, és kb fél év alatt egy kis növényből már 4cserépnyi tök nagy növényem lett, mert az elég gyorsan nő. Kb ez az egy növény, ami nálam jól bírja lakásban, és az állatok szeretnek bújkálni benne.

Pl mikor a kaméleonom szabadon volt, akkor is bemászott a növények közé, és ott dekkolt. Mondjuk most a gekkóm is szabadon van, de az okos, visszamászik a terráriumába ha éhes, vagy ha fázik kint.


Azért nálam a szobában is mindig van kb 24-25 fok, annyira fűtök télen, hogy az állatoknak jó legyen. Én nem feltétlenül zárom be őket, bár volt hogy a kaméleont a függönykarnis tetejéről kellett leszednem, mert felmászott, 4 méter magasra :) Meg a gekkó is van hogy a plafonon-falon mászkál. Jópofa dolog egyébként hüllőt tartani. De nálam egész kiskorukba be voltak zárva, aztán kiengedtem őket és így megszokták, szal visszamennek a terráriumba ha hozok kaját, vagy valami nyűgjük van. Szóval még ilyenekre is meg lehet tanítani egyiket-másikat.

2010. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mondjuk a vizi agámát azt eladtam végül, mert az ilyen 1 méteresre nő meg, és már elég nagy volt nálam, néha kicsit féltem is tőle :)
2010. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!