Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mindent összevetve mennyibe...

Mindent összevetve mennyibe kerül egy vagy két ékszerteknős tartása?

Figyelt kérdés

gondolok itt kajára, karbantartásra, stb-re.

még sosem volt teknősöm, igy terrárium vagy akvárium is kéne :)


2009. jan. 18. 19:11
 1/6 anonim válasza:
100%
Nekem 2 teknősöm van.Egyszer mikor megveszed akkor kerül többe.Kell egy akvárium akkora hogy egy vagy két teknős bőven elférjenek,de majd az eladó segít!kell egy part amire kitudnak feküdni,én vettem bele nekik műanyagból készült virágot is, köveket az akvárium aljába nem tanácsos tenni, mert úgy is sűrün kell takarítani őket, és akkor minden alkalommal átmoshatnád a köveket is!meg teknős tápokat vehetsz nekik az elég sokáig elég!Én ezekért fizettem:akvárium,2teknős,part,növény,kaja,kb:8000Ft ot!Utána már nem sokba vannak havi szinten ha többféle kaját veszel akkor kb:1500ft max és akkor nagyon sokat mondtam
2009. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már meg van az akvárium meg a viztisztító akkor évente kb 5000ft-od fogja bánni az akvárium literenként álltalábann "100ft +- 20ft" viztisztító max 4000ft a viz melegítő ha kell a tekinek "pl ékszer teki 28°C-os viz" 1800ft a leg kissebb "15W"
2009. jan. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szűrő is kéne a vízbe. A tesómnak volt tekije és 1 hét alatt nagyon koszos lett a víz, hiába takarította. Később olvastam, hogy szűrő kellett volna.
2009. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem mindent összeszámolval (kaja, terráruium, teknős, vízmelegítő, sziget) 9000 Ft volt.
2009. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát először is kell egy terrárium. Mellé nem árt egy vízmelegítő, vagy legalább egy infralámpa, bele kő, vagy felület amin tud sütkérezni. Vedd figyelembe, hogy az aranyos pici teknőcök egy-két hónap alatt tenyérnyire nőnek, így lassan kicsi lesz nekik a terrárium és hamar bekoszolódik. Ha elég nagy terráriumot választasz vásárolhatsz bele egy kis akváriumi szűrőt, az valamennyire megelőzi a szagokat. A teknős szereti a lisztkukacot, a halat, és néha kell neki vitamindús ételeket is adni. A halat fagyasztva tudod megvásárolni. Ha értesz a villanyszereléshez tegyél a teknőc terráriuma fölé egy kis spotlámpát (vagy egy egyszerű ikeás íróasztali lámpát) ha elég közel van és nagy hőleadású ki fogja váltani az infra égőt aminek a fénye zavarhatja az állatot. Vedd figyelembe mindenképp azt, hogy büdös, így vagy szűrő, vagy naponta vízcsere és azt is, hogy haamr nagyra nő !
2009. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

terrárium 150000

kaja egy évre 1300

vízszürő 2000

vízmelegítő 1000+ a teknősök 2000

2010. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!