Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha szeretnék fürge gyíkot...

Ha szeretnék fürge gyíkot tartani akkor mit kéne biztosítanom számára?

Figyelt kérdés

Olyanra vagyok kíváncsi, hogy , táplálék, helyigény, esetleg mennyire igényli a fajtársai társaságát, mindent, amivel elérhetem, hogy tojást rakjon.


[link]


Egy kép a kiszemelt gyík fajtáról.


Ezt azért csinálom, mert nálunk a telkünk aljában rengeteg volt, de eltűntek valahova, és szeretném vissza szaporítani.

Senki se mondja hogy védett mert tudom. :)


2011. máj. 2. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Akkor sem tarthatsz engedély nélkül, hiába a nemes szándék, védett és kész. Mellesleg ha voltak, de eltűntek, annak valószínűleg oka van, és ha vissza is telepítesz párat, újra el fognak tűnni. Szűntesd meg az okát, ha tudod, utána valószínű maguktól vissza fognak települni.
2011. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem elég reménytelen vállalkozás ebben a formában. A hímek nagyon territoriálisak, lehet hogy a nőstények is. Egyedenként is nagy a helyigényük és a mozgásigényük. A szaporodásukhoz téli hibernálás szükséges. Szerintem sokkal hatékonyabb lenne, ha készítenél egy szép nagy kőrakást a kertbe, azon találnak megfelelő búvóhelyet. A macskákat meg tartsd távol. Ha a kert túl rendezett, akkor hagyjál pár bokrot elvadulni, engedj vadvirágokat nőni. Ezeken több rovar akad, így elég kaja jut a gyíkoknak. A gyíkok, ha élnek a környéken, ki fogják használni a kényelmes új élőhelyet, és ha van elég táplálék, szaporodni fognak.
2011. máj. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó hozásszólónak köszi! Szerintem még azért tűntek el mert még valamelyik évben valamelyik szomszéd elkezdte etetni a kóbor macskákat, aztán oda szoktak. Volt olyan is hogy 3-at láttam a gyíkok helyének közelében. Persze azóta megelégelte a sok macskát, sokat ettek, és nem etette őket tovább aztán elmentek. :) De a gyíkok nem jöttek vissza.
2011. máj. 3. 10:19
 4/10 anonim válasza:

Amennyiben van is engedélyed, hogy tarts védett állatokat, a vadbefogott gyíkok még a legjobban kialakított terráriumban sem érzik magukat biztonságban, ezért dobálhatod neki a tücsköket, nem fog enni, és elpusztul egy hónapon belül. Azzal járnál a legjobban, ha tojásokat szednél, és otthon kikeltetnéd őket. Sok hüllőrajongó választja ezt a megoldást.

Sokkal biztosabb, hogy az eleve fogságban született gyíkok jobban alkalmazkodnak az általad kialakított terráriumhoz, mint hogy egy addig vadon élő állattal próbáld megszerettetni azt.

2011. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, nem mondtam olyat, hogy befogom és ott tartom, hanem fogságban kikelnek és azért azok valamivel jobban tűrik a terráriumot, valamint az ember közelségét.
2011. máj. 9. 21:11
 6/10 anonim ***** válasza:
És utána nehezebben is élnek meg a vadonban. Nem úgy van ám az, hogy simán tűrik a terrát, de a természetben meg visszaváltoznak teljes értékű vadon felnőtt gyíkká. Valamit valamiért...
2011. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az lehet hogy az általam tartott nem szokik oda, viszont ez meggyőzi azokat akik kételkednek abban hogy erre is van módszerem:


Ez alap tenyésztési módszer: tartasz, egy, max. 2 kiváló testi adottságokkal rendelkező hím egyedet, valamint több nőit, amiknél folyamatosan figyeled, mikor ivarzanak, ha látod, hogy néhánynál elkezdődött a ciklus akkor átteszed

a hím egyedhez, és arra törekedsz, hogy minél több utód szülessen. Ha sok a tojás, abból kiválasztható a későbbi tenyészpár a többi 1, 2 napos korban vihető ki a vadba.


Ez nem olyan nagy ördöngősség. :)

2011. máj. 10. 17:54
 8/10 Állatbarát...*,* válasza:

Szia,

Én tartok sokféle gyíkot.

Fürge gyíkot is persze :)

Én nagyon apró korukban hoztam el őket egy pincéből (épp, hogy kikeltek).

És már hatalmas nagy 'aligátorok' lettek.


eledelük: giliszta, hangyák, tücskök, bogarak.

és van bent a helyükön egy növény amit egy ilyen spriccolóval vagy mivel besprézem meg egy kis befőttes üveg kupakjába teszek vizet!

Csak nagy a baj ha lesz még tojás nam tudom hova tenni igy kikeltetem a napon és elengedem őket!

2012. máj. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 madacakuk válasza:
0%
fürge gyík nem védett csak a zöld gyík...
2013. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

[link]


"Magyarországon védett

Eszmei érték: 10 000 Ft"

2013. júl. 15. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!