Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hol tudok venni kígyómarásra...

Hol tudok venni kígyómarásra ellenszérumot?

Figyelt kérdés
PL: állatboltban lehet?
2011. nov. 26. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Most szórakozol? Állatboltban... Külföldről tudsz rendelni olyan gyógyszergyártótól, aki forgalmaz, de alapból nem fognak csak úgy eladni neked, ha nem igazolod, hogy mire kell.
2011. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

tehát ha azt mondom hogy kísérletezni kell?:)

meg szerinted rákosi viperára adnak ellenmérget? tudom igazolni

2011. nov. 26. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, vajon mire kell, de remélem eszébe se jut senkinek mérgeskígyót tartani.

egyébként Magyarországon Megyénként (vagy régiónként) 1 kórházban van kígyómárás ellenszérum a traumatológián, és az ára milliós nagyságrendű.

Magánszemély számára beszerezhetetlen.

2011. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!


A rákosi vipera mérge kb egy szarvasbogarat öl meg. Nem is gyártanak ellenmérget marása ellen! Olvass utána, így van.


Csak a keresztes vipera mérge veszélyes valamennyire, az ellen van ellenméreg is.

2011. nov. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a jófrancot keres Nálad egy rákosi vipera, barátom...?
2011. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úr Isten!

Mit akarsz te kísérletezni?

Nem nagyon lehet venni,max feketén!

2011. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Én ismerek olyan embert aki királykobra pártól kezdve a fekete bambáig mindent tart magánemberként. Ahhoz, hogy valaki ilyen állatokat tartson először is kell egy elég komoly engedély amihez vizsgát kell lerakni. Másodszor ellenméregnek mindenképpen kell háznál lennie, szóval elég bonyolult úton, de beszerezhető. Harmadszor az összes szomszédtól aláírást kell begyűjteni. Negyedszer a CITES előírásnak megfelelő helyet kell biztosítani az állatoknak. Az hogy most csak kísérletezés képen ellenszérumot szerezz szinte lehetetlen.
2011. dec. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az nem igaz, hogy milliós nagyságrendű! Utána néztem a dolognak és néhány száz dollárért (azaz kb 100-200.000Ft) már lehet rendelni ellen mérgeket bármiféle engedély nélkül. Azonban azt tudni kell, hogy a mérges kígyó tartása illegális!!! Nem is lehet legális úton ilyen kígyókat beszerezni magyarországon, az országba behozni meg szintén illegális.

Ilyesmivel meg ne kísérletezz! Mérges kígyóval meg főleg ne.

2013. febr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!