Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan szoktassam rá az én...

Hogyan szoktassam rá az én picike ékszer teknősömet arra hogy kint egyen?

Figyelt kérdés
Mert eddig mikor kivettem csak szaladgált, semi jelét nem adta hogy enni szeretne. És ha a vízben eszik olyan koszos lessz a víz hogy két naponta kell cserélni?!
2012. jan. 13. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek a teknősökhöz, de úgy tudom, hogy a vízi teknősök mindig a vízben esznek, ez valami ösztön. Ha a szárazon találják, akkor is beviszik. Ha tényleg így van, erről nem tudod leszoktatni.
2012. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem fog a szárazföldön enni, nem lehet rászoktatni. Nincs nyála, így a száraz táplálékot a vízben kell elfogyasztania, hogy le tudja nyelni.


A megoldás a problémádra, hogy etetéskor átteszed egy más tartályba, aminek a vizét kiöntheted utána. Az etetés végeztével pedig visszateszed a saját terráriumába, így nem koszolódik a víz a tápláléktól.

2012. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Így van,nem tudnak kint enni,tehát a megoldás a második válaszolónál van.

Én is etetem így őket. Kiteszem egy műanyag szállítódobozba, amibe annyi vizet veszek ki az akváriumból,hogy a víz alá tudjanak merülni.Azért az akváriumból veszem ki,mert akkor ugyanolyan a hőmérséklet,és így pici vízcsere is van mindig.

2012. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én lavórban etetem őket. Figyelj arra, hogy a két víz hőmérséklete nagyjából egyezzen, akkor nem éri nagy stressz, és a lavórban vagy akármiben fog enni. Azért ne egy mini Tupperware-s dobozkába tedd, valami nagyobb hely legyen, ahol kényelmesen eszegethet.
2012. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dioxyde ***** válasza:
Ha már tartasz egy ilyen állatot akkor tudd,hogy kell róla gondoskodni....utána nézhetnél egy két helyen mielőtt megveszed és nem írsz ilyen ostobaságot...
2012. jan. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves dioxyde!


bocs, de érdeklődtem, tudom hogy kell csak, ha kiveszem enni akkor nem csinálsemmit!

2012. jan. 14. 10:00
 7/12 Dioxyde ***** válasza:
Jó jó,de mivel vízi teknős vízben fog enni...szárazon nem fogja megenni a kaját amit adsz neki,max átrakod egy másik akváriumba amiben víz van és ott eteted vagy szerzel vmi jó szűrőt a mostani aksihoz.Bocsi ha goromba voltam a múltkor.
2012. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3.vagyok

Mi az hogy nem csinál semmit? Tehát nem eszik, nem is mászkál?

Mennyi vizet tettél ki nekik? Milyen sűrűn kapnak enni? Ha egy nap még nem esznek így, az szerintem nem gáz, következő nap megint próbáld,csak megéheznek addigra. Igaz az enyémek kis zabagépek, de mindjárt első alkalommal ettek mikor kivettem őket,pedig korábban a helyükön kaptak enni. De most már tudják, hogy ha a kis vödörrel szedem ki a vizet az akváriumból,akkor vacsi van, és ezerrel úsznak oda és kapálóznak kifelé.

2012. jan. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de mászkál,csak nem eszik elmászika kájá ellet , amúgy külön tálba vízbe rakom. Semmi baj dioxyde én is voltam már goromba.
2012. jan. 28. 11:02
 10/12 anonim válasza:
azt iehetetien
2012. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!