Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknős tartása?

Ékszerteknős tartása?

Figyelt kérdés

Hello! Nagyon szeretnék egy ékszerteknőst (sárga fülű), de először meg kellene tanulnom, hogyan biztosíthatnék neki minél jobb életteret/körülményeket, ezért lenne 'pár' kérdésem: -Hány évig él egy jó körülmények között tartott ékszerteki?

-Milyen nagyra nő meg?

-Hogyan lehet megelőzni, hogy az akvárium bevízkövesedjen?

-Milyen időközönként kell takarítani?

-Télen MINDEN teknőst muszáj teleltetni?

-Kialakulhat-e valamiféle "kapcsolat" teknős és gazdája között?

-Egy nap hányszor kell etetni?

-Milyen zöldségeket és gyümölcsöket lehet neki adni?

-Heti hányszor hány élő halat kapjon?

-Heti hányszor hány szárított halat kapjon?

-Olvastam, hogy 'kicsit' büdi. Ez ellen lehet-e valamit tenni? Vagy legalábbis csökkenteni a szagosságot :D

-Mennyi idős kortól lehet kivenni, hogy mászkáljon kicsit a szobában?

-SZEMGYULLADÁS (azt hiszem ez a neve a betegségnek Oo)!! Hogyan lehet megelőzni?

Cuccok/felszerelés:

--Mekkora akvárium kell neki (úgy szeretném majd megvenni neki az aksit, hogy azok akkor is megfelelő legyen, mikor már elérte teljes méretét)?

-Az úgy jó, ha az akvárium száraz részét (ahová kimegy a vízből) infralámpával világítom? Ha nem, milyet vegyek? A lámpának mennyi ideig és hány fokon kell mennie?

-Milyen vitaminokat/vitamincseppeket adjak neki?

-Talajnak kicsi vagy nagy köveket használjak?

-Meddig töltsem fel vízzel az akvát?


Nos, egyelőre ennyi kérdés jutott eszembe :D Nagyon nagyon megköszönném, ha lenne egy olyan ember, akinek ha baj van, írhatnék privátban, és ellátna tanácsokkal. Teknőstartásban kezdő leszek...: /



2012. máj. 14. 16:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah és még annyi, hogy Kecskeméten vagy Szegeden van megbízható tenyésztő?
2012. máj. 14. 18:52
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

átlagosan 20-25 évig él .

és 20 cm. körülire nől meg .

nemtudom hogy hogy lehet megelőzni, nekem mindig ott marad a vízkő nyoma. amikor kicsi naponta kétszer kell adni neki. nekem csak szárított halat eszik . és alkalmanként kb. 5-6 falatkát. (fel kell darabolni)de viszont a szárított halra cseppentek vitamin cseppet. szerintem 1000 ft. havonta kell venni.ha büdös akkor ki kell pucolni . ezt úgy előzheted meg hogy nem dobsz bele neki egyszerre egy csomó halat :D nekem 2 hónapos a sárgafülű tekim és már kirakom 5 percre mászkálni az ágyon. a szemgyulladást nem lehet megelőzni. ha nem megfelelő körülmények között tartod csak akkor lesz beteg. :D 100 literes akvárium kell neki nagy korára. az olyan 10000Ft körül van de megéri hidd el : D a lámpáról nem tudok nyilatkozni mert nekem sima asztali lámpája van. vitamincseppet az ételére kell csepegtetni. tápot ne vegyél neki mert felesleges. az enyém se eszik belőle. ha az állatkereskedésben megmondod hogy teknősnek való vitamincseppet kérsz, biztos adnak. nekem is így volt. szerintem hülyeség követ rakni az akváriumba, mert abba akár bele is szorulhat, meg nehezebb is a tisztítás. addig töltsd fel hogy befedje a páncélját. kb. 5-8 cm : )

2012. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettél!:)
2012. máj. 14. 19:45
 4/7 anonim válasza:
88%

Az jó ha egy héten egyszer vagy kétszer kitakarítod, majd ugyis meglátod a vízen hogy milyen! :D

Nekem 4cmes, pár hónapos a teknősöm és én mindennap fagyasztott halat adok neki, elvileg azt kell, a száraz hal, olyan mint ha mi emberek folyton csipszet ennénk!!!

Fagyasztott halat adj neki! Azt is lehet venni

állatkereskedésben!

Én egy hónapban egy héten keresztül adagolom neki a cseppeket, és szárított marhaszívre csepegtetem, az szívja be a legjobban! De csak akkor adok neki marhaszívet! Ha ilyen kajákon élne, lassú halálra lenne ítélve.

Én kiszoktam tenni a padlóra had mászkáljon. utána leszoktam mosni a teknőst, hogy ne hogy valami bacit vigyen vissza a vízébe!

Persze, vegyél neki minél nagyobb akvit hogy az jó legyen nagyobb korára is, én sajna csak egyenlőre kicsit tudtam venni, de hát, majd ha megnő veszek nagyot! :D

Én sima íróasztali lámpával világítók, meg nekem még nincsen vízszűrő meg melegítő, énis kb egy hónapja kaptam, majd idővel beszerzem neki..ez a kettő nem létfontosságú, bár nekem mint már mondtam kicsi akvim van, azért egy 100L- eshez kell a vízszűrő!! :D

Nekem olyan vitamincseppem van, hogy van benne D,A,B,E vitamin, azt hiszem, mindent betudsz már szerezni állatkerbe.

Nekem vannak köveim, szerintem jó ha van neki, mert szeret túrni is, meg átrendezni a köveket, nekem ilyen útszélén talált nagyobb köveim vannak, de egy kis részre tettem pici díszköveket is, bár azokból is a nagyobbakat, ne hogy lenyelje és megfulladjon! :DD

Még énis tapasztalom hogy mennyi lenne a jó vízszint. nekem ellepi a teknőst teljesen, de azért nem is olyan magas hogy ne tudja kidugni a fejét, picikkel vigyázni kell, mert nagy vízszintnél könnyen megfulladhatnak!! Apránként szoktasd a minél nagyobb vízhez!

Teknős tartásban én is kezdő vagyok, de ha gondolod, megoszthatjuk egymással a tapasztalatainkat!! :D

2012. máj. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 AlanLoyd ***** válasza:
94%

Hi, nekem több mint 2 évesek a tekik, már szép nagyok. Megpróbálok a kérdéseidre válaszolni :)


-Hány évig él egy jó körülmények között tartott ékszerteki?


kb. 20-25 évig


-Milyen nagyra nő meg?


kb. 20-25 cm-es lesz


-Hogyan lehet megelőzni, hogy az akvárium bevízkövesedjen?


Ezt szinte sehogy...


-Milyen időközönként kell takarítani?


Ha nincs vízszűrőd, akkor hetente 1-szer illetve, ahogy koszolódik a víz. Nekem 100 literes terráriumba 2 szűrő is dolgozik.


-Télen MINDEN teknőst muszáj teleltetni?


Nem muszály teleltetni, csak akkor, ha szaporítani akarod, ugyanis az ékszertekik csak akkor szaporodnak, ha teletetve is vannak.


-Kialakulhat-e valamiféle "kapcsolat" teknős és gazdája között?


Igazából kialakulhat igen, ugyanis észre fogod venni, hogy egy idő után ha közelítesz feléjük, akkor ők is odamennek az akvárium üvegéhez, hogy megnézzenek. Annyi a kötődés, hogy ha te eteted, akkor megismernek :)


-Egy nap hányszor kell etetni?


Amíg kicsik 1 éves korig naponta, majd 5 éves korig 2 naponta, onnantól felfele hetente 1-szer. Amíg kicsik csak hallal etesd, 2 éves koruktól már a hal mellé mehet vizinövény is, 5 éveskoruktól már több növény és kevesebb hal.


-Milyen zöldségeket és gyümölcsöket lehet neki adni?


Zöldséget illetve gyümölcsöt nem kaphat enni, nem természetes tápláléka.


-Heti hányszor hány élő halat kapjon?


Mindig annyi halat adj neki enni, amennyit kb. megeszik, ezt majd ki tudod tapasztalni. Amíg kicsi, darabold fel neki kis darabokra. Élőhalat ne, inkábbb fagyasztottat adj neki, élőt majd akkor, ha nagyobb lesz és el tudja majd kapni.


-Heti hányszor hány szárított halat kapjon?


Szárított halat sose adj neki, az nem étel, semmi vitamin ill. tápanyag tartalma nincs. Eleinte csak fagyasztott halat + szívmixet.


-Olvastam, hogy 'kicsit' büdi. Ez ellen lehet-e valamit tenni? Vagy legalábbis csökkenteni a szagosságot :D


Csak akkor lesz szaga, ha beáll a víz, ha van szűrőd és rendesen takarítod a terráriumot, akkor nem lesz gond.


-Mennyi idős kortól lehet kivenni, hogy mászkáljon kicsit a szobában?


Bármikor kiveheted, csak ne sokáig, mert kiszáradhat. És vigyázni kell, hogy ne legyen huzatban, mert megfázhat.


-SZEMGYULLADÁS (azt hiszem ez a neve a betegségnek Oo)!! Hogyan lehet megelőzni?


Ha rendesen eteted (fagyasztotthal, ez legyen a főeleség), illetve tisztán tartod a helyét, akkor nem lesz baj. Figyelni kell a vízhőmérsékletre is (kb. 25 fok legyen és ne nagyon ingadozzon a hőmérséklet), ehhez egy autómatafűtő a legjobb megoldás.


Cuccok/felszerelés:

-Mekkora akvárium kell neki (úgy szeretném majd megvenni neki az aksit, hogy azok akkor is megfelelő legyen, mikor már elérte teljes méretét)?


100 lieteres terrárium már elég lesz.


-Az úgy jó, ha az akvárium száraz részét (ahová kimegy a vízből) infralámpával világítom? Ha nem, milyet vegyek? A lámpának mennyi ideig és hány fokon kell mennie?


Nem kell infralámpa, elég egy íróasztal lámpa is. Nekem időzítővel van megoldva, reggel 7-től este 10-ig világitja a napozóhelyet.


-Milyen vitaminokat/vitamincseppeket adjak neki?


Nem fontos adni neki, mert a fagyasztotthalban minden vitamin meg van, amire csak szüksége van. Ha viszont mindenképpen adni akarsz, akkor Sera - Reptilin cseppet adj neki, ebben minden vitamin meg van. Rácseppented egy szívmix kockára és mehet is neki.


-Talajnak kicsi vagy nagy köveket használjak?


Talaj jó ha van, mert szeretik túrni a tekik illetve koptatja a körmüket, valamint segíti az emésztésüket. Kisebb kavicsot teríts szét az alljzaton, nehogy a nagytól ha lenyeli megfulladjon.


-Meddig töltsem fel vízzel az akvát?


Addig, amíg a páncélját el nem lepi a víz.

2012. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Czirják Máté válasza:
Én tegnap kaptam és szárított bolharákkal etetem.
2014. máj. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia.

Nekem azt mondta egy hüllőbolt tulajdonos (ért a hüllőkhöz eléggé) hogy a páncéljuk hosszúságának az ötszörösével megegyező magasságú víz kell nekik és páncélhossz háromszorosával széles kell neki minimum, de nála így is vannak tartva a teknősök és nem fulladnak meg. Az enyémek meg egy nagy arasznyi vízbe vannak tartva. Elúszogatnak és ha kell nekik levegő akkor feljönnek a felszínre és ott "lebegnek".

2019. máj. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!