Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Fürge gyíkot mivel lehet etetni?

Fürge gyíkot mivel lehet etetni?

Figyelt kérdés
Az egyik macskám megcsócsált egy fiatal fürge gyíkot, aki bár túlélte, és igen élénk, viszont deréktól lefelé lebénult. Szerintem eltörhetett a gerince. Nem volt szivem kitenni a biztos halálba, hát betettem egy terráriumba. Kezdi megszokni, sokat napozik, és a száraz avar közt alszik, szóval elég jól van a körülményekhez képest. Mivel lehetne etetni, mert a legyet, hangyát nem kéri. De rámegy mindenre, ami mozog, mert éhes, csak aztán nem eszi meg. Segítsen aki tud valami okosat, mert nem hiszem, hogy üres gyomorral túléli a téli álmot.

2012. okt. 1. 13:39
 1/10 PyroMaster válasza:
73%

Üdv! Szinte hihetetlen hogy vannak még ilyen emberek mint te! Ezt tipikusan akkor csinálja, mikor szomjas! Próbáld megitatni, permetezz be vizet reggelente, és egy kis tálba legyen friss víz, ha isziik akkor utána elkezd enni is. Bár ilyen sérülés után nem biztos, hogy minden rendbe lesz nála.


A felkínált táplálék tökéletes, legyek pókok bármilyen rovart adhatsz neki. A kedvencei a kis pókok és szöcskék. Ha valami mérgező, vagy nem eheti meg, azt nem is fogja megenni, szóval bátran próbálkozhatsz. Az állatkereskedésben kapható tücskök is megfelelnek neki.


Kisebb hernyók és lárvák is mehetnek. a kis méretű földigiliszta legyen desszert :) A csigákat viszont nem szeretik.

2012. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az ivással nincs gond, egy fél kagylóhéjba tettem vizet, amibe rendszeresen beleesik, mivel elég esetlen így bénán, szóval iszik, ha tetszik, ha nem. Belefulladni nem tud, ahhoz kicsi az edény. Amellet permetezem is a terráriumot, mert élő növényt is raktam be mellé, csak a feeling kedvéért. Eddig (1 hét alatt) az egyetlen dolog, amit eltüntetett, az pár muslinca pete és lárva volt, amit véletlenül találtam, szóval valamit azért evett, de az apró legyet nem kéri, a pókot meg én nem kérem :). Na mindegy, még így is nagyobb valamivel a túlélési esélye, mintha kitenném, szóval meglátjuk, vagy megmarad, vagy nem. Ha megtalálom az ízlését, és életben marad, tavasszal elengedem. Persze, ha béna marad, akkor marad háziállatnak.
2012. okt. 1. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Sebesített sáskát/szöcskét/lepkét próbálj neki adni, hogy az ne tudjon elugrani/repülni, valamint megpróbálhatod a lisztkukacot is, ezt lehet kapni állatkereskedésekben is. Ha nagyon nem eszik meg semmit, próbálj meg adni neki egy kevés tejfölt (ennek mondjuk nem vagyok híve, de még mindig jobb mint a semmi).

Ha végképp semmi nem válik be, vedd kézbe és ingereld az ujjaddal a száját. Valószínűleg ki fogja nyitni hogy megharapjon, ekkor simán beleteheted a rovart. Ha éhes, le fogja nyelni.

Egyébként ha benn akarod tartani terráriumban, akkor nem fog téli álmot aludni, szóval tényleg fontos lenne kitalálni, hogy mit egyen télen. Talán a lisztkukac lenne a legjárhatóbb út.

2012. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A szájingerlős trükk nem jött be, kiköpte a legyet. Viszont bedobok hozzá mindent, ami él és mozog a lakásban, szóval valamit csak elfogyaszt. Ha nem alszik téli álmot, akkor kéne gondoskodnom valami világításról, hogy napozhasson, vagy elég a radiátorból felszálló meleg? (az ablakpárkányon van a terrárium)
2012. okt. 2. 09:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Remélem tisztában vagy vele,hogy az összes hüllő védett Magyarországon,és ha megtudják,hogy nálad "fogságban él" egy akkor kemény pénzbüntetés lesz a jutalma.

Nem bunkóságból írom,csak fel akarom hívni rá a figyelmed.

2012. okt. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a kockázatokkal, bár én azt gondolom, jelen helyzetben azzal követtem volna el a törvénysértést, ha egy magatehetetlen állatot kiteszek a biztos halálba. Mivel nem terveztem hüllőt tartani, vagy bármilyen más állatot a lakásban, szivesen venném, ha mielőbb felgyógyulna, hogy útjára engedhessem. Ha örökre nyomorék marad, a tanácsodra mindenképp felhívom az ügyeletes szerveket, hogy megkérdezzem, ilyen esetben mi a teendő, és esetleg beszerezzek egy külön engedélyt ennek az egy példánynak a tartására, vagy megtudakoljam, van-e esetleg olyan állatmenhely vagy állatkert, ahol így nyomorékan befogadják.
2012. okt. 9. 10:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy a sérült állatot igenis próbálja meg meggyógyítani, mint hogy kiengedje a szabadba, a biztos halálba... Ha el is pusztult, legalább megpróbálta meggyógyítani.

Nekem ez a véleményem. Anno a sérült állatokat én is befogadtam, meggyógyítottam - felerősítettem, s SZABADON ENGEDTEM. Nyilván a kérdező se házi kedvencnek akarja, csak segíteni szeretne rajta.


A legjobb, ha lisztkukaccal, vagy légy méretű tücsökkel eteted (ha van felétek állatkereskedés, ahol ilyet is kapni, sztem tudni fogják milyet kérsz). Csak engedd szabadon, s majd ő levadássza - ha tudja. Esetleg vékony csipesszel megpróbálhatod etetni, lényeg hogy még mozogjon a rovar a csipesz végén, ez gerjeszti a gyíkocskát a vadászatra... Mekkora amúgy kb?

2012. okt. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedeves érdeklődők! A legutóbbi komment óta egyel bővült a rehabilitálandók száma. A második gyíkocska is olyan női kisujj méretű (lenne farokkal együtt) Neki nem bénult le semmilye, viszont a bala alsó lábszára és a farka bánta a késői napfürdőzést a házfalon. Ettől eltekintve fürgébb, mint a lebénult társa, és szépen gyógyulnak a sebei. A tücsök dolog bevált, átlag heti 30-at termelnek be ketten. A terráriumban szabadon ereszett tücsköket maguk vadásszák le. A lebénultnak szépen kinőtt a farka, és a hátsó lábait -bár még használni nem tudja- már be tudja hajlítani, szóval van remény a sikeres felépülésre. Szerintem a háromlábú is élhet teljes életet, mivel elég fürgén mozog... Köszönöm a jótanácsokat.
2012. nov. 11. 16:01
 9/10 anonim válasza:

Szia!

Az én véleményem az, hogy ha ennyire kártevő a macskád, akkor lődd le :)

Viccet félretéve, sajnos a macskák, kutyák elég sok gyíkot kivégeznek, és ez nem a természetes szelekció része, hisz őket mi telepítettük be a környezetbe, ahol más állatok is élnek, és alapból nem ezek lennének az elleségei :(

Amikor sétálni megyünk a kutyákkal, ők is szeretik vadászni ami mozog, mindig rájuk szólok, és figyelek, nehogy elkapjanak egy gyíkot, mert a szívem megszakadna.

A gyík nagyon hasznos, gyermekkorom óta imádom őket, gyerkekkoromban is több évig tartottam gykokat, most is már 4 éve van 3 gyíkom, lerakják a tojásokat, kikelnek, és elengedem a kisgyíkokat.

Imádom a sok törvénytudó embert, hogy tilos, meg büntetik a tartását. Kérdezem én, amikor a macska heti szinten több gyíkot megöl, az mennyivel jobb, mint, hogy én tartok pár gyíkot, amit szaporítok, így pótolva a természetnek azt amit a rühes mostanában már haszontalan macskák megölnek? Mert régebben azért csak-csak megfogták az egereket a macskák, de annyira elkényelmesedtek, hogy arra már nem veszik a fáradságot, hogy egeret kergessenek.

Inkább a szerencsétlen gyíkokat írtják, akik semmit nem tehetnek az egészről.

2013. máj. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Thorn68 válasza:

Jó nagy marhaságokat tudsz írni!


A macskának a természetben több, mint 400 fajta élőlény a természetes zsákmánya, többek között a gyík is, ergo a természetes szelkció része... ha már ilyen szép szavakat akarsz használni, utána nézhetnél a tényeknek is!


A macska valóban nagyon haszontalan, mert ha nem lenne, a rágcsálók zabálnák fel a gabonaföldeket, te meg éhen halnál.


Ne a hülyeséget oszdd, ha már értelmeset nem tudsz írni!

2020. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!