Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik a Vörös...

Miért nem eszik a Vörös Királysiklóm? Átetsző, enyhén szinezett az ürüléke feke pontokkal benne. Ilyennek kell lennie? fakóbb a hasa, mint máshol miért?

Figyelt kérdés
Vasárnap vettem, elviekben pénteken etették, azóta nem evett, kedden üritett, és ma is üritett (csütörtökön). Jelenleg is bent van nála egy kis egér (döglött) és egylőre még nem ette meg. Korábban is volt nála egy azt sem ette meg, az a cicának ment ki. Ugyan az kedden vettük ki, ugy gondolodm kicsit korai volt neki.

2012. okt. 18. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan kígyóm van,nem siklóm,de amennyire tudom nagyjából ugyanúgy kell velük bánni.A kígyókat átlagban 2 hetente egyszer kell etetni egérrel/patkánnyal,a kígyó méretétől függően.Az ürítés és a következő etetés közt 2 napot ildomos várni.Az kígyók csak élő eleséget fogadnak el.De ha mégis inkább a fagyasztott egeret választod,akkor a kiolvasztás után csipesszel fogd meg az egeret,és mozgasd a siklód előtt,míg rá nem kap.Így elhiszi,hogy él.A legfontosabb,ha veszel egy siklót vagy kígyót,az első napokban nyugtot kell hagyni nekik.A terráriumot fordítsd a fal felé,ezáltal nem látja a mozgást,nem fog félni.Néhány napig hagyd így.

[link]

Itt sok mindent megtudhatsz a gondozásukról,és segítséget is kapsz.

2012. okt. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem is vörös királysiklóm (is) van. Neki is voltak ilyen problémái. Alapvető "nehézségek",hogy jó lenne tudni, hogy fiú-e vagy lány. Gondolom, még nem vitted szondáztatni... Nem tudom, merre laksz, Pesten tudok címet adni, hol nézetheted meg. Ugyanis párzási időszakukban, valamint vedlés előtt SEMMIKÉPPEN sem fog enni. Annyira össze van húzódva, kinőtte a bőrét, hogy képtelen is lenne rá.

JA, és az előttem szólónak szintén igaza van.

Kiegészíteném, hogy figyelni kell, hogy megfelelő páratartalmú helyen, 8 órás világítás mellett és 28 celsius fok körüli helyen szeret élni. Legyen vize, meg a legjobb a kéreg. De kitapasztalod, látni fogod, mit szeret igazán. Legtöbbjük nem kedveli a homokot, enyém azon pihen, mikor "napozik"... A lényeg, hogy sose tegyél hirtelen mozdulatot és ügyelj rá, hogy szokja az illatod. Nem tudom mekkora, milyen hosszú az állat, de abban az esetben, ha már nem napos egeret eszik, célszerű megölni közvetlenül előtte az egeret, hogy odaadnád neki, mert fontos tudni, hogy a rágcsáló fogai képesek harapni a koponyáját. Nem tudom, a Tiéd mennyire vad, de a siklók között a vörös királysikló a legszelídebb fajta ^^

Ha maradt kérdés, írj bátran! ;)

Ezeket tapasztalatból írtam. 6éves az én életem, így volt időm kiismerni és aggódtam is érte már eleget ^^

2012. nov. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod hölgy válaszoló, az én példányom még kis fiatalka, úgy Október közepétől van nálam, ekkora mindössze 1-2 hónapos lehetett maximum.

Ha minden igaz nemsokára meglesz a neme, mert egy ismerős meg fogja tudni mondani. Azonban a címet azért elkérném tőlled, ha mégse jönne össze :)

2012. nov. 17. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!