Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy tartsam fent a terrárium...

MBS kérdése:

Hogy tartsam fent a terrárium hőmérsékletét estére (20-24 fok körül)? Anélkül, hogy menne a lámpa? A lakásban 14-16 fok szokott lenni kb. este. Milyen hüllőt tartsak? Szakállas agáma, Madagaszkári nappali gekkó és leopárdgekkó vetődött fel, Más?

Figyelt kérdés

2012. dec. 17. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:

szakállas agáma nagyra nő

Nappali gekkó (phelsuma grandis) kicsit igényes, de bepróbálhatod, de pl. a Rhacodactylus ciliatus könnyebben kezelhető. Leopárdgekkót is meg lehet próbálni szerintem.

Két dolog döntsön:

1.) lehetőleg ne legyen egy extraigényes faj (ha kezdő vagy)

2.) tetszen is (ha nem tetszik, csak azért veszed meg, mert mások azt mondták, idővel elmúlik a varázs és nem fogod szeretni).

Olvass utána sokat (fórumok, tenyésztői oldalak, ezaz), menj el börzékre, kérdeződj tapasztaltabbaknál és megfontoltan dönts. - Sokáig elélnek a kis dögök :)

Egyébként pl. éjszakai égő, talajfűtés.

2012. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az elég? Mert 14 fok van este akár a lakásban. Befűti egy kis 25w-os talajfűtő a terráriumot(üveg vagy osb) 20-23 fokra?? Nagyon jó lenne!
2012. dec. 17. 21:03
 3/8 anonim ***** válasza:
van olyan kerámiaizzó, ami nem világít, csak hőt sugároz, azt ajánlom. és komolyan mondod, hogy 14-16 fok van éjjel nálatok?
2012. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aha. De az is sokat fogyaszt nem?
2012. dec. 18. 21:03
 5/8 anonim válasza:
72%

Nekem leopard gekkom van.

Eleinte infra lampat hasznaltam, de azok allandoan pirosan izzanak, zavaro, es nekem 2-3 havonta kellett cserelni oket.

A legjobb az UTH (Under Tank Heater). Egy fekete lap amit a terrarium/avar ala kell rakni es az melegit. A leo gekkonak mindig a hasat kell melegiteni, de szerintem ezzel a tobbi hullo is igy van, mert kell a ho az emeszteshez stb.

Ilyen futo lapot vehetsz allat kereskedesekben is, de oszinten szolva eleg draga. En az eBay-rol rendeltem, Kinabol, 1 honapig tartott mig lejott, viszont kevesebb mint 10 Euroba kerult ingyenes kiszallitassal. Mig ha uzletben vettem volna, 40-50 Euro korul talaltam csak.

Sok sikert!

2012. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
És számtalan kínasi szar által okozott sérülést kellett már ellátni a dokiknak... Ismerősömnél csak a kígyók pusztultak el, mert a zárlatos fűtőlap miatt felizzott a tőzeg. Szóval lehet, hogy drágább a márkás, de van garancia, tanácsadás, stb. Itt nézz szét tmreptiles.eu. ha pesti vagy személyesen is át tudod venni, esetleg ki is viszik, lehert, hogy ingyen is.
2013. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
És számtalan kínai szar által okozott sérülést kellett már ellátni a dokiknak... Ismerősömnél csak a kígyók pusztultak el, mert a zárlatos fűtőlap miatt felizzott a tőzeg. Szóval lehet, hogy drágább a márkás, de van garancia, tanácsadás, stb. Itt nézz szét tmreptiles.eu. ha pesti vagy személyesen is át tudod venni, esetleg ki is viszik, lehert, hogy ingyen is.
2013. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gyime válasza:

Fűtőszál

a fűtőszálat tekerd bele egy cserépedénybe.(virágok,muskátlik víz gyűjtője)az oldalán vezesd ki a már szigetelt kábelt és önts a tálba gipszet.

ez nem tud kárt tenni az állatban.

emehet is be a terráriumba.ha kifejlett állatod van akkor érdemes a fejétől a farka tövéig mért távolságot figyelembe venni a cserép edény méretét e szerint kiválasztani.

erre ráfekhet és nem égeti meg egyáltalán.

2013. júl. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!