Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyi idős korától rak...

Mennyi idős korától rak tojásokat az afrikai óriáscsiga ( Achatina achatina), ill hány hónapos korától ivarérett? És mennyi idő multán kelnek ki a kicsik a tojásból?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Én most kaptam két kiscsigát!Nekem csak annyit mondtak hogy hímnősök->tehát fiú is meg lány is egyben, és ha nem akarod a kispetéket akkor semmisítsd meg őket!Én szerintem akkor fognak csak petézni ha már a max nagyságukat elérték ami kb 2-3 hónap!
2009. okt. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

2-3 hónap alatt nem fogják elérni a max nagyságukat és petét sem fognak rakni még.

Az enyémek 8 hónaposak kb.

2009. okt. 12. 05:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy raknak-e petét, hogy jól érzik-e magukat. Nekem a félévesek raktak petéket, kétszer is egymás után (2 hét), de amikor máshova kerültek (máshoz) soha többet nem szaporodtak. A kölyköket szétosztogattam az egyetemen, volt ahol szaporodtak tovább, volt ahol nem. Csak a tartásuktól függ. Meleg legyen, nedves, és sok kaja, akkor szaporodni fognak, de ha valami nem tetszik nekik, akkor nem. A munkahelyemen 5-10 csiga volt együtt évekig, mégsem szaporodtak, szerintem túl hideg volt nekik.
2009. okt. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor majd kiderül idővel :D

20-27 fok közötti hőmérsékleten vannak.

2009. okt. 14. 10:39
 5/6 anonim válasza:
100%

Nekem 4 csigám van ebből kettő az enyém,kettő barátnőmé,és most petéztek nem rég az enyémek...a legnagyobbam majdnem,h 1 éves és először petézett le eddig...de rengeteget...^^

a peték kikelése kb 3-4 nap és fél éves koruktól ivarérettek...a pete kérdés meg,h mennyit ez csiga függő van amikor csak 30-40 petét raknak,maximum 100-150 petét képesek lerakni egy petézés során...maximum nagyságokat 1 éves korukra érik el kb...

ha vannak kicsik szépia csontot vegyél nekik az segíti megerősíteni a házukat ajánlatos és aránylag olcsó

2011. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xbellsx válasza:

Sziasztok!


Konkrétan az Achatina achatina 2-3 éves kor körül éri el az ivarérettséget, és hazánkban még csak tenyésztőtől kapható 2500 ft-ért. (csigavilag.hu) Azonban a többi faj valóban, ha jól tartják őket és jól érzik magukat, 6-7 hónapos korban már elérhetik az ivarérettséget és szaporodhatnak is. Azonban arra kérnék mindenkit, hogy a pete szót ne használjátok, mert nem helyénvaló! Az afrikai óriáscsigák tojásokat raknak, nem petéket.

2012. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!