Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Most akkor a kígyó/sikló fel...

Most akkor a kígyó/sikló fel mászik a ház falán vagy nem?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A ház falán nem hiszem, de mondjuk ereszen, lépcsőn ilyen helyeken igen.
2013. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és a wc-ben is feljön. :)
2013. júl. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

héhéhéééé komoly válaszokat ;)


csak mert eképzelhetetlen számomra, hogy mászik a ház falán, de már olvastam olyan kommentet, ami szerint jha :d

2013. júl. 26. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A siklók, kígyók a hideg, nedves helyeket kedvelik, egy tiszta és rendes házban ezek a feltételek nem adottak, ergo nem is akarnak bejutni. A ház falán, ami 90°-os jó esetben, biztos nem másznak fel. Nyugodj meg, nem fog az ablakodon beugrani egy sikló csak úgy.

Fára másznak, azt is csak az erdei sikló itt hazánkban.

2013. júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lába sincs, hogy mászna már fel...

A békák, gyíkok lábán van tapadókorong, ők ezért tudnak. A denevér a karmaival kapaszkodik, a rovaroknak szintén vannak kapaszkodószőreik.

A kutyáén nincs, ezért ő nem mászik fel, ahogy a kígyók is képtelenek rá.

2013. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán, de akkor is inkább lakatlan házakba.

Én már láttam kígyót ablakon bemászni, az úgy oldotta meg, hogy először megtartotta magát a földön a teste második felével, az első felét pedig kiegyenesítette (elég érdekes volt, azelőtt én sem tudtam elképzelni, hogy a sima házfalon fel tud mászni) aztán elkezdett bemászni az ablakon, végül pedig ahogy haladt fokozatosan húzta be az egész testét. De az egy viszonylag alacsonyan lévő ablak volt (kb. derék felett egy picivel).

Amúgy el lehetne már felejteni ezt a kígyózást, naponta 5 ezzel kapcsolatos kérdést írnak ki mostanában az emberek. Nincs is annyi kígyó... :D

2013. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 6/6


Milyen ház volt, lakott, vagy lakatlan?


Köszönöm a válaszokat :)

2013. júl. 29. 08:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően lakatlan, egy cigány család tartózkodott ott néha, de én meg nem mondtam volna, hogy ott lakik valaki... Se bútor, se rendes ajtó ablak, a kert is rendezetlen volt stb.

De már nem győzöm írni a hasonló kérdéseknél, hogy fel kell rakni szúnyoghálót és akkor biztos, hogy nem megy be. Amúgy is nagyon kicsi rá az esély, de akkor szinte nulla. Egy erősen felrakott hálót pedig nem fog beszakítani, hanem elkúszik másfelé.

2013. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Melcsike91 válasza:
38%
Nem masznak fel a haz falan esetleg a lepcson
2013. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!