Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért macerásabb madagaszkári...

Papa777 kérdése:

Miért macerásabb madagaszkári tarka gekkó tartása, mint a leopárd gekkóé?

Figyelt kérdés

Sokan azt állítják, hogy nehezebb tartani a madagaszkári tarka gekkót, mint a leopárd gekkót.

Miért?



2013. szept. 27. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért volna nehezebb tartani.


ezen az odalon többféle gekkóról is van leírás, ha elolvasod lehet kapsz választ a kérdésre :) nem hosszúak a leírások.

baloldalt katt a hüllők szóra és megtalálod a listát


users.atw.hu/weyoun/adatbazis/adatbazis.html

2013. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát én 2-3 évig tartottam nappaligekkót, viziagámát, kaméleont, aztán eladtam őket. Most csak egy szakállasagámám van. A szakit ajánlják kezdőknek, úgy mint a tarka gekkót is. Én ugye nem azzal kezdtem, hanem a nehezekkel, de most látom, hogy semmi különbség nincs. Mindet ugyanúgy kell etetni. Csak egyik sivatagi, másik trópusi, de a terráriumot nem egy nagy kunszt berendezni.

Tarka gekkóm nem volt még, de feltételezem, hogy annak az etetésében sincs különbség.


Szerintem itt annyi lehet csak, hogy a szakállasagámát és a leopard gekkót könyebben kézbe foghatod. A többi hüllő valószínűleg jobban ellenkezik.


Volt egészen mini kis tropicolotes törpe gekkóm is, az 5 centis volt, de ha elé raktam az ujjamat, nekiállt csipogni és el akarta zavarni a kezemet a terráriumából, olyan aranyos volt :D Mondjuk az ilyen nagyon mini állatokat nehezebb etetni, annak csak 1 messzebb lévő helyről tudtam kaját venni, mert olyan kicsi volt a száj, hogy csak a hangyaméretű tücsköt bírta megenni, de aból is csak a barnát, meg válogatni kellett neki egészen apró mini lisztkukacot. De ilyen kb 10 centis gekkóknál már nincs ilyen gond, azoknak könnyebb kaját venni.

2013. szept. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!