Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Királypiton vagy szavanna...

Királypiton vagy szavanna varánusz?

Figyelt kérdés
melyik kesz könnyebbben kezes, melyik drágább és milyen engedély kell hozzájuk??? Egyébként ez a két kedvemc állatom és nem tudok dönteni melyiket tartsam :(( egyébként valahogy nekem a varánusz jobban bejön ja és tudnátok linkelni olyan oldalakat leírjáka tartásukat?

2014. jún. 26. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Nagyjából saját szoba kell mindkettőnek, de ha ilyesmiket kérdezel, szerintem egyiket se akard tartani. Nem épp kezdőnek való állatok.
2014. jún. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy királypitonnak mióta kell egy szoba, kedves előző? Másfél méternél ritkán hosszabb..

Én a pitont ajánlom, nagyon nyugodt állat, könnyen kezelhető. Szinte soha nem harap, inkább összegömbölyödik. A varánusz kb annyit eszik, mint 4-5 piton és sokkal nagyobb terrárium kell neki(neki sem egy szoba...), szóval ebből kiderül melyik az olcsóbb.

Itt vannak róluk fórumok, szinte minden le van írva: [link]

2014. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Valóban, a királypiton 1,5 méternél ritkán hosszabb, és a terráriumának legalább a testhossza kétszeresének kell(ene) lennie. Az 3 méter, ugye, simán egy kisebb szoba egyik fala.
2014. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100x50x40-es elég neki, gyakorlatilag egész nap fekszik a búvóhelyén, csak akkor mászkál, ha éhes és kaját keres. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jobb a kisebb terrárium, de a legtöbb embernek nincs lehetősége 3 méteres terráriumra. 3 méteres terrárium az egy palota lenne számára.
2014. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És a varánuszról mia vélmenenyetek?
2014. jún. 26. 19:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Sok utánaolvasással és nagy hellyel bele lehet vágni, de kezdésnek nem ajánlom. Esetleg valamilyen kisebb fajt.
2014. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pedig azt olvastam hogy a varánusz könnyen lesz kezes :) meg a terrárium elférne
2014. jún. 26. 19:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor megpróbálhatod, viszont arra készülj, hogy fürdőkádban kell tenyésztened az eleségállatot, mert a csak hússal és egérrel való etetés nem egészséges neki :D
2014. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mert miket eszik? Én ugy tdtam hogy egér, patkány meg nyers hús? Ezt írták egy heleyn
2014. jún. 26. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezeket is eszi, de a természetben nagy részben rovarokat eszik. A túl sok hústól elhízhat.
2014. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!