Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kameleont ajanlotok nekem...

Kameleont ajanlotok nekem pokok tartasa mellett? Konnyu a tartasuk?

Figyelt kérdés
Amire figyelni kell: paratartalom, homerseklet, kb egy meter magas terko. Ezen kivul mik fontosak meg?

2016. szept. 18. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Stresszmentes környezet, uvb, megfelelő vitamin, tápanyagban dús eleség. Az sem mindegy, hol veszed az állatot.
2016. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a tartásával vannak nehézségek. Előbb meg kell érteni, hogy ők hüllők. Közülük se a legegyszerűbb esetek. Nem kézbe való állatok. Stressz nuku. Amire nagyon oda kell figyelni az a megfelelő táplálék. Változatos és tápláló. 10x tenni való és vesződés van az eleség állattal mint magával a kaméleonnal. Páratartalmat sz*ard le, azzal max akkor kell foglalkozni ha valami extra száraz lyukban laksz, különben a szobai páratartalom teljesen jó neki. A sisakosnak felesleges agyon párásítani. A gombás betegyégeken kívül mást nem lehet vele elérni. Hőmérséklet ugyan ez a kategória. A melegítő lámpáid kell jól belőni. Minőségi UV-B!!!! Lehetőleg T5-s fénycső! Az tényleg tart. Ezeken kívül jó vitamin készítmények. Lehet venni 600forintért is Ca-t meg 6000ért is.(Rep-cal) Mondhatnám, hogy ami tízszer drágább az tízszer többet is ér, de ez hazugság lenne... a 600forintos semmit nem ér... 0x10=0! A minőség itt pénzbe kerül. Ezek nem teknősök, ők pillanatok alatt lefordulnak a fáról ha nincsenek jól tartva. Itatni kell őket amennyit csak lehet. Pipetta, csöpögtető, bármi. Valamint legyen egy jó állatorvosod aki ért a hüllőkhöz. Aztán már csak pénz pénz és pénz.
2016. szept. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na ez a pénz-pénz-pénz dolog érdekelne mélyebben is. Mennyibe kerül a tartása egy átlag hónapban?
2016. szept. 19. 08:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha számolgatni kell akkor ne vegyél kaméleont. A nőstényben ragadt tojások műtéti úton való eltávolítása 50.000-től felfelé. Az élő eleség meg attól függ, hogy te mennyiért szerzés be. Nálam megesznek havi szinten 3-4ezer forintot fejénként. Fő a változatosság.
2016. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most adtam ki a kutyámra 40000 Ft-ot, mert beteg volt. Nem volt betervezve, mégis kifizettem. De bevallom őszintén, egy kaméleonra 50000 Ft-ot lehet, hogy nem szívesen költenék. És ha hímet veszek?


A havi 5000 Ft mindenes költség még belefér.

2016. szept. 19. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy éve van kaméleonom, vitaminozni kell (1 doboz 3000 Ft, én nagy dobozt veszek, elég egy fél évre. Ebben megforgatod a tücsköket. Főként tücsköket eszik, de a változatosság kedvéért néha lehet neki lisztkukacot adni, de ne túl sokat, mert nagyon zsíros. Én beraktam neki egy tálat, jól elérhető helyre( nem a talajra) és már megtanulta, hogy abból tud enni. A tücskök meg vannak olyan hülyék, hogy csak a doboz szélét kaparják, nem ugranak ki. Szerintem ne szórd be a tücsköket a terráriumba, mert teleszarják(tapasztalat). Sok helyen azt írják, hogy úgy itassuk, hogy vizet permetezünk a terráriumban lévő növény levelére, de én ezt annyira nem támogatom, mert egyrészt vízköves lesz az egész, másrészt nem biztos, hogy naponta kétszer, háromszor akarod permetezni. Én egy injekciós tűből (aminek nincs meg a hegyes teteje, gyógyszertárakban lehet kapni, szóval egy cumi)itatom, kiveszem, a szájára cseppentek egy cseppet és lenyalogatja, ez kb. ált. 10 perc, míg iszik. Ahol én veszem, ott 2500 Ft 100 tücsök, egy nap kb. 5-10-et eszik. Enyémnek nincs melegítő lámpája, de az UV lámpa fontos. Nappalra legyen bekapcsolva. A chameleon.hu oldalon vannak részletesebb árak, de én csak először szereztem be innét a kellékeket. Itt biztonságosan és viszonylag olcsón tudsz beszerezni egy egészséges példányt(7000Ft). A terrárium legyen álló, és botokat biztonságosan rögzítve kell belerakni. Nekem egy hónapra 3000-4000 Ft a tartása, ja és minden nap kell neki inni és enni is adni, mint már említettem, a tücsköket meg kell forgatni a vitaminban. Remélem segítettem!
2017. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!