Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan szoktassam A Leópárd...

Kis Jóska2004 kérdése:

Hogyan szoktassam A Leópárd Gekkómat a kezembe?

Figyelt kérdés

szeretném a két napja vett valószínűleg 1 hónapos Leopárd Gekkómat Kézbe szoktatni.Már egyszer sikerült bele mennie a kezembe de azt is csak segítséggel de aztán megnyalt és vagy el futott vagy be ment a sarokba. Miért van ez?

Fél tőlem? Ez az első leopárd Gekkóm. És már evett is most délután egy tücsköt tegnap este meg egy gyászbogár vagy aszthiszem viaszmolylárva kukacot :S

A válaszokat előre is köszönöm :3



#L-e-o-p-á-r-d-G-e-k-k-ó
2016. dec. 13. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hüllő. Nem macska vagy kutya. Díszállat. Nah meg társas. Csoportban érzi jól magát.
2016. dec. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

azt értem hogy nem emlős mert az más kategória.

de én már láttam már videókban is hogy kiveték és nem szaladt el stb..

2016. dec. 14. 08:28
 3/5 anonim válasza:
100%
Meg fog barátkozni veled.:) Csak legyél kitartó. Hagyd benn neki a kezed, hogy szokja. Nyugodtan ki is veheted, hogy szokja, csak vigyázz le ne ejtsd. Meg ahogy nő ugy lesz egyre nyugodtabb. Az enyémek teljesen nyugodt és kezesek lettek. Persze először fél, bizonytalan érthető. De piszkálni kell. A legrosszabb ha ráhagyod. Akkor tuti vad marad. Nem egyik napról a másikra fog megbékélni, de egyáltalán nem lehetetlen. Sőt a leopárdgekko alapjába vége nyugodt állat. Szval hajrá!!
2016. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem 10napja van leóm.:)

Stázi 1éve alatt addig látott kezet, amíg bedobták neki a kaját.

Én mindennap foglalkozok vele miután hazaérek. Minimum egy órára kiszoktam venni, de nem fogdosom egyfolytában, hagyom had fedezzen fel, közben ügyelek rá, hogy olyan helyre menjen, ahol nem esik bántódása. Én az ágyamra teszem le nindig, így szokja a "szagomat" is közben.:) Mostanra már elértem azt, hogy rajtam mászkálgasson, vagy pihenjen, sőt a simogatást is megtűri olykor, viszont a kézbevételel mêg annyira nincs kibékülve, de úgy vagyok vele "edzetem" még rá, addig jó ez a kis bizalom építés is, hogy csak rá teszem pl a lábamra aztán tegyen amit akar, miközben néha megsimogatom a fejét.:)

2016. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok

már elkeztem vele foglalkozni úgy ahogy mondtátok és

már valamennyire meg békéltűnk egymással :D

sok sikert nektek is :3

2016. dec. 22. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!