Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kígyót érdemes itthon...

Milyen kígyót érdemes itthon tartani?

Figyelt kérdés
Engedély kell kígyó tartáshoz? Milyen méregfog nélküli szelíd kígyót lehet itthon tartani? (Boa, királypiton és siklók nem érdekelnek)

2017. jan. 12. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt már egyáltalán kígyód?Mert kezdőknek nem mindegyik való.
2017. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiii ***** válasza:

Gabonasiklót, ha még nem volt kígyód. Ezt szokták kezdőknek ajánlani.

Nem kell engedély, siklóhoz legalábbis biztos nem.

Viszont pl természetből befogott sikló tartását tiltja a törvény.

2017. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem volt kígyóm, de az egyik osztálytársamnak van, és ő segít, de ajánlani nem tud.
2017. jan. 12. 15:27
 4/7 anonim válasza:
0%
Krokodil nem jobb? De nem tudom, aki kígyót tart mi a lófütyköst csinál vele? Labdázik, sakkozik vagy simogatja vagy mit, miért jó ha van egy kígyód? Most belkrni egy üvegbe oszt nézegetni, hogy nem csinál semmit szerintem krrva unalmas. Csak érdekel, hogy mit csinálnál vele.
2017. jan. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 piriiiii ***** válasza:
Én valahogy úgy vagyok ezzel, mint a növénytartással. Szépnek tartom mindkettőt, jó érzést ad rájuk nézni, feldobja a kedvemet. Ezen túl igen, én néha kivenném a siklót, kígyót és simogatnám. De tudok csak úgy gyönyörködni bennük távolról is. Mondjuk talán nem annyira szeretik, szóval túl gyakran nem háborgatnám. Illetve nem háborgattam, míg volt (most tervezek újra tartani).
2017. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Konkrét érdeklődési kör kígyókon belül?

A könnyen tarthatóakat elég gyorsan kizártad. Maradtak a költségesebb fajták.

De a kezdő kígyókkal egyébként is úgy vagyok, hogy jórészt divatból tartják. De ha valaki komolyan gondolja, van ideje, pénze, helye, akkor szinte bármilyen állattal kezdhet. A baj ott kezdődik,hogy a 18éves "nagyfiúk" rendszeresen befürdenek ezekkel az állatokkal.

2017. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló Egy kígyóval lehet foglalkozni.Igen, lehet őt simogatni is,ha kézhez van szoktatva.Másrészt nem üvegben tartjuk,hanem terráriumban.Harmadrészt izgalmas tartani.Egyébként gabonasikló, vagy királysikló a legjobb egy kezdőnek.
2018. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!