Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősön moha szerű...

Balika182 kérdése:

Ékszerteknősön moha szerű fehéres anyag van, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Ékszerteknősön moha szerű fehéres anyag van. Olyan mintha "szőrös" lenne. Mitől lehet? Sehol nem találtam még rá választ, se hasonló képet. Ez az anyag lerakódik még a vízmelegítőre stb. is.

Fagyasztott halat és dobozos száraz kaját kap. Van vízmelegítője, UVB lámpa, szűrő, napozó helye. Eleven és eszik rendesen, naponta 2-3x. Kb. fél éves lehet. Hámlik is folyamatosan. Kép lentebb. Köszönöm a segítséget!


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2017. jan. 14. 21:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
hogy ez mi azt nem tudom,de azt igen hogy annak idején ha mi fogtunk mocsárit és azon volt azt úgy szedtük le hogy kiraktuk sütkérezni 1 napra,aztán körömkefével átdörgöltem,ez a nyálka megszárad és le lehet vakarni
2017. jan. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Sajnos jól sejtettem: ez egy gombás fertőzés. :( Ezt találtam rá, de nyilván más gyógymódja is van:


,,Tünetek: a megtámadott részek úgy néznek ki, mintha vattával lennének bevonva. A fertőzésre különösen érzékenyek a sebek, sérülések, karmolások.

Kezelés: az állatot azonnal különítsük el a többitől. A fertőzött részeket Hiperdol tabletta vizes oldatával (1 dl vízben kell feloldani annyi tablettát, ahány százalékos oldatot akarunk -kb. 4-5%-os oldat a megfelelő) ecseteljük be, amíg minden tünet teljesen el nem tűnik. A kezelés többszöri ismétlése ajánlott a kellő hatás eléréséhez. Hatásos módszer, ha az állatorvos által fölírt gyógyszer oldatában fürdetjük előírás szerint az állatot." ( [link]


Gyógyulást!

2017. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
már elnézést de ez hülyeség,ha ez teknős még 1 évig így lesz akkor is éli világát,mondta hogy szárítsa meg majd kefével szedje le,ez nem káros rá,vagyis a mocsárira nem volt :D,a lényeg hogy kb 1 nap és eltűnik ha rám hallgatsz,a teknősről azért nem jön le mert ha ki is jön a szárazra és meg is szárad ez a nyálka,a teknős vissza megy a vízbe,a nyálka meg ujra él és virul de ha te lesikálod róla akkor megszűnik
2017. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Már elnézést, de kettőnk közül ki a biológiaszakos hallgató?

A képen látható gomba egy a moszatgombák osztályába sorolható parazita életmódot folytatók közül. Hasonló fertőzés, mint amilyen a halpenész.


Legközelebb nézz utána, mielőtt félrevezetsz másokat, okoska... (A mocsári teknősödön meg valószínűleg csak lepedék volt! Azt meg végképp nem értem, hogy hogyan tarthatsz (FOGHATSZ!!!) védett fajt!!!)


Szóval, kedves kérdező, én a helyedben hallgatnék azokra, akik értenek ehhez, és a szakoldalakra. Nagyon aranyos teknős, kár lenne érte! :(

2017. jan. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
(És ignorálnám a hasznos válasszal csak 33%-ban szolgáló hülyéket. :D)
2017. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Beszerzem a "Hiperdol tabletta"-t és azzal megpróbálom a kezelést!

Köszönöm szépen a segítséget!

2017. jan. 15. 13:30
 7/20 A kérdező kommentje:

Kb. 3 naponta van tisztítva a helye és olyankor régi fogkefével át van subickolva, de nem jön le róla teljesen,mert puha.

A feje és a lábai környékén csak óvatosan tisztítjuk, onnan szinte le sem jön.

A bőrén nincs ilyen,csak a páncélon.

De ahol le van sikálva, 2 nap és már megint olyan ott is.

2017. jan. 15. 15:05
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
ezért kell 1 napot kivenni és szépen nagy kartonba rakni,1 napot kibír víz nélkül,tudom hogy nem jön le,én nem 1x fogtam olyan teknőst ami felismerhetetlen volt,annyira benőtte,ezen épp hogy van valami kicsi,ha nekem sikerült így leszedni róluk,és annak a bőrén is volt,akkor neked is sikerül
2017. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
15%

[link]



a legalsó képen látszik hogy mohás,csak itt súlyosabb a helyzet,ha vissza megy a vízbe az a zöld trutyi kibolyhosodik,amúgy én még a konyhai drótsika vacakkal szedtem le,az leszedi talán vizesen is

2017. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Szerintem az lesz,hogy mind a kettő tippet alkalmazni fogjuk.

Amennyire lehet megtisztítjuk ,majd bekenjük azzal a fertőtlenítővel.

Mert szerintem ha nem kezeljük, visszatérő probléma lesz.

Lehet 1 napra vízmegvonás lesz :)

2017. jan. 15. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!