Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek ez elég kaja egy...

Robika1010 kérdése:

Szerintetek ez elég kaja egy napra egy 9hónapos agámának?

Figyelt kérdés

Kap reggelente gyümölcsöt vagy zöldséget (addig adok neki amig kér) majd délutánonként 8 közepes méretü tücsköt adok neki.

Szóval szerintetek ez elég 1 napra neki?



2017. jan. 18. 18:45
 1/8 anonim válasza:
Elég, de fokozatosan le kell venni neki a tücsök mennyiséget, és én inkább már adnék neki csak 5-6 tücskök, és még valami gyomot, mert meghízik, ebben a korban már lassabban nől, és csak dagi lesz, ha ennyi finomságot kap. Valamint kalciumport továbbra is :) egy héten 1x megszórni neki valami nedves ételt, hogy felvegye, vagy csak dugd neki oda a doboz száját, úgy is rácuppan a fehér porra :D
2017. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatod nem igen értem, azt eltudod mondani pontossabban? de köszi a választ :D
2017. jan. 18. 20:41
 3/8 anonim válasza:
én mondjuk ha nincs olyan étel, amit be tudnék szórni kalciumporral /mert a tücsköket utálom szórogatni/ akkor kinyitom a dobozt, és az orra alá dugom. Az agáma meg rögtön belenyúl a nyelvével. Eddig mindegyik megcsinálta, bár mondjuk a doboz is maga sárga, de a por benne fehér, szóval lehet a szín miatt volt :D Remélem jól válaszoltam :)
2017. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Aha igy mar ertem es meg is probalom :D

Koszi szepen 😁

2017. jan. 19. 16:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Es meg annyit hogy fokozatossan meddig kell levinni a tucskok mennyiseget?
2017. jan. 19. 16:22
 6/8 anonim válasza:

Felnőtt korában már egyáltalán nem kell neki adni, mivel mondhatni "növényevő" lesz. De továbbra is szeretni fogja, kapartat utána a padlón :D

Amúgy meg szerintem a másfél havonta mínusz egy tücsök belefér. És nem kell teljesen megvonni az étrendjéből később sem, csak vigyázni kell arra, hogy azt le is dolgozza /pl. úszással, azt imádják, vagy szeretnek mászni is a dögöcskék ^_^ / Változatosan is lehet etetni, hol adsz neki, hol nem. A lényeg, hogy felnőtt korában elsődleges a növényi táplálék.

2017. jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én (is) 9 hónaposan szokattam át! :D:D


Amúgy én minden reggel be szoktam tenni hozzá egy nagy marék fű-saláta-reszelt répa-vörös here "keveréket"! Ezt eszi.

Kicsi korába nem ette, csak a tücsköt és a kukacokat. Akkor napi 20 db-ot!

Most pedig(már régebben átszokatva)csak napi 10-re ugrott az állati eredetű zaba adása!

Amúgy most 2 éves Susu!

2017. nov. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ui.: 2 hónaposan hoztam.

Bocsi, ha ez OFF-nak számított.

2017. nov. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!