Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez az aquarium méretek szerint...

Ez az aquarium méretek szerintetek megfelel két kb 8 centis teknősnek? ( egy ékszerteknős és egy királyteknős) Részletek lenn!

Figyelt kérdés
Szóval, az aquarium méretei: 100*40*40 . Itt a magassággal van a problémám, lenne 50 cm magas is csak több mint 10.000-el drágább... Ez az aquarium 21900 teljes felszereléssel, míg a 100*40*50 36000 szintén teljes felszereléssel.Szerintetek melyik lenne a jobb? illetve szerintetek árban jó? ha tudtok olcsóbb helyet kérlek írjátok meg! A válaszokat előre is köszönöm!
2010. máj. 11. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

az egy dolog hogy ezek a teknősök most ekkorák de tudod meg fognak nőni!!


Általánosan elfogadott minimális méret:

Terrárium hossza = hátpáncél hossz x 7-8 (cm)

Terrárium széle = hátpáncél hossz x 3-4 (cm)

Terrárium magassága = hátpáncél hossz x 2 (cm) + a terráriumban lévő talaj vastagsága (cm)


Ehhez jön még a napozórész, aminek elég nagynak kell lennie ahhoz, hogy teknősünk kényelmesen elférjen rajta. Emellett figyelembe kell vennünk víz mélységét


namost az ékszerteknős kifejletten kb.20cm.

a királyteknős 25cm-es is lehet.

ráadásul ugye ketten lesznek...

2010. máj. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit másképp tudom:


Akvárium hossza=páncélhossz x5

A. szélessége=páncélhossz x3

A. magassága=annyi legyen,hogy 30-40cm víz elférjen benne+a talaj 4-5cm


Szóval ha a végleges méretüket nézzük(20-25cm/egy teki),akkor egy 100cm hosszú,60cm széles és kb.50-60cm magas akváriumban két teki jól elvan:)

2010. máj. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az első válaszolónak üzenem,hogy ha az akvárium hossza a teknős páncélhosszának 7-8-szorosa lenne,akkor 1-2 ilyen méretű tekinek 140-160cm hosszú, (a te nézeteid szerint)60-80cm széles és csupán 40cm magas akvárium kéne.A szélesség rendben,de nem szükséges ilyen hosszú akvárium(persze minél nagyobb,annál jobb:)).És mivel 30-40cm víz kell+a talaj,a magasság sincs teljesen rendben.

2010. máj. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy tudtam, hogy elég egy 100 cm hosszú aquarium! A magasságáról gondoltam hogy nem lesz elég, azért néztem egy 50 cm magasságút...Sajna azonban ezek ilyen standard méretűek, úgyhogy nem én mondom meg hogy 100 cm-hez mekkora legyen a mélység és a magasság...Csak ez a két féle van... Olyat pedig azért nem veszek amit aquarisztikába nekem készítenek el, mert az egy csöppet drágább :S ( bementem, megkérdeztem, ezeket a méreteket ( a 40 cm magasat tehát a kisebbet ) 36.000-ért csinálná meg, úgy hogy abba még semmi felszerelés nincs...Itt ez 22000, teljes felszereléssel...Azért ez különbség:) és sajna nem vagyok annyira gazdag, hogy ilyenekkel ne foglalkozzak...
2010. máj. 13. 06:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha akváriumot akarsz csináltatni inkább keress fel a környékeden egy üvegest. Jóval olcsóbban ragaszt egy akváriumot mintha megvennéd és mivel nem lesz benne max 30-40cm viz elég 4-5mm vastag üvegből. Érdeklődj, szerintem érdemes.
2010. máj. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!