Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárdgekkó vagy szakállasagá...

Leopárdgekkó vagy szakállasagámát tartsak?

Figyelt kérdés

Mostanában még nem lesz egyik se, mivel kaptam egy sünit és egyenlőre nincs több állat.:D

Viszont régi nagy vágyam egy gyík is.

Nagyjából tudom az igényeiket. Viszomt mind a kettő nagyon aranyos és nem tudok dönteni.:D



2018. júl. 21. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakállas agámát hamarább kézhez tudod szoktatni szerintem.(már amennyire egy hüllőt kézhez lehet szoktatni)
2018. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát a leó kb 20cm, a szakállas agáma meg 40cm körül van. A leopárdgekkó nehezebben szelídül! Bár kisebb helyen is elfér, kiszökés esetén nehezebben találod meg; ha pl leugrott a kezedről(szelídítés közbe vagy takarítás idején)és váratlanul eltűnt egy sarokba. A szaki a közepes testméreteinek köszönhetően hamarabb meglesz, mint a picúrka leopárdgekkó(nem mellesleg a leopárdgekkó bújkákósabb, mint a szakállas agáma).



Úgyhogy inkább szakállas agámára szavazok. Nekem van egy hímem, szép mintás, szürkés-homokszínű(vadas). Még csak 3 hónapos, kb. 20cm-es. Neve: Oszkár.

Apja, Süsü középkorúan halt meg, kb 6 éves lehetett, vörösessárga színű(világosabb narancssárga). A munkából hazaértem, és meglepődésembe földre ejtettem a táskám; ugyanis Süsü szája alul-felül véres volt, ő maga meg halott volt. Szerencsétlen gyíkot eltemettem a kertbe, utána a fiacskáját elvittem állatorvoshoz, hátha ő is beteg.



Nem akartam, hogy ő is megdögöljön, mert őt is legalább úgy szeretem, mint Süsü-t.


Amúgy ő is szelíd, cuki, boldogan elvan, sokszor együtt nézünk tévét, ő addig a vállamon ücsörög türelmesen. Amúgy többéves tapasztalatom van már ezzel a gyíkfélével.



Itt egy kis olvasnivaló a szakitartásról:

[link]


[link]


[link]


[link]

2018. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
#2 akkor valószínűleg fertőzés...ha van rajta kívül agámád nézesd meg egy dokival...
2018. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Voltam vele állatorvosnál... Nemrégiben pedig vettem neki egy nőstény párt(szintén 3 hónapos, onnan tudom megkülönböztetni őket, hogy a hímemnek mind a 4 térde piros színű), hogy majd később szaporodjanak(NEM a belőlük származó pénz érdekel, hanem az, ahogy egy gyík "anyai örömök elé néz"(azért tudom, hogy nyilván nem gondozza őket); de viszont NEM IS ORRBA-SZÁJBA szaporítanám őket, hanem csak évente 1-2 alkalommal). Egyébként úgy 5-6 évvel ezelőtt már szaporítottam szakikat, tehát már a tapasztalatom is megvan!
2018. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!