Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Megsérült a teknőseim páncélja?

Megsérült a teknőseim páncélja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 1 hete vettünk két Tarajos tekit. Ma akartam kipucolni a terráriumot és ugye olyankor nem lehetnek benne... Mikor kivettem őket, akkor éreztem valami furcsát a páncéljukon és ezeket a "sérüléseket" találtam rajtuk...

1. Teknős:

[link]

2. teknős

[link]


Ők az első teknőseim, szóval nem igazán tudom, hogy ez mennyire súlyos náluk...


A válaszokat előre is köszönöm. :)



2018. szept. 15. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi,teljseaen normális.Egyébként vivel páncél sérült meg,nem lesz semmi baja.
2018. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De gondolom az se jó, hogy leválik a páncélja.. Pedig jól tartom, a kövek és kagylók pedig kicsit le vannak csiszolva, azok nem karcolhatták meg a páncéljukat... Nekem nem igazán tűnik normálisnak a dolog... :/
2018. szept. 15. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak vedlenek, próbáld meg egy fogkefével lesúrolni róluk. Mondjuk ez veszélyes lehet, ha tényleg sérülés. esetleg olvasd végig ezt a cikket [link] , nekm gombásodásnak tűnik így a leírtak alapján.
2018. szept. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyedül a vedlés hasonlitott, de a bőrükről nem jön le a réteg. :/ Adok még egy kis időt, nem piszkálom őket.
2018. szept. 16. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!