Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a törpenyuszim...

Mit tegyek a törpenyuszim szagos vizelete ellen?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapos nőstény oroszlánfejű törpenyúlról van szó,lakásban tartanánk és csak 1 napja van nálunk,szobatisztaságra nevelnénk,így mi azt a módszert választottuk amikor az egész ketrecét kialmozzuk,megnézzük hova végzi a dolgát majd oda kerül a wc.Táppal ill. hereszénával van táplálva,előző gazdijánál friss füvet is kapott és nincs oltva.Az lenne a kérdésem,hogy tehetek-e valamit a vizeletének erős szaga ellen vagy ezt így kell elviselni?Mert nem én vagyok az egyetlen akinek ilyen nyuszija van benn és másoknál nemtudom miért nincs szaga,tudom,hogy naponta kell takarítani.Meg az is,hogy a bűzmirigyét is láttam,hogy takarítani kell(kinyomni) fekete szinű dolog,azt mikortól kell neki eltávolítani?És szokott vérezni(menstruáció)? Előre is hálás vagyok a válaszokért!

2020. ápr. 21. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A bűzmirigyet én 2 hetente takarítottam neki, ivartalanítani kell akkor nem lesz büdi a pisije sem. Füvet ne nagyon adjatok neki, nem bírja a hasuk.
2020. ápr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És feltétlenül ivartalanítani kell?Mert a kialakult helyzet miatt,meg amiatt is,mert olyan helyen lakom ahol egy állatorvosi technikus van (az sem érti a dolgát)nem lenne esélyünk ivartalanítani.Most kb 2 hónapos,én is kezdhetném a bűzmirigyét távolítani?Köszönöm a válaszodat!
2020. ápr. 21. 22:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Erősen ajánlott igen. Várj még vele kicsit hátha lemegy a vírus. A bűzmirigyet nem távolítod el csak a termelt váladékot így : [link]
2020. ápr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja a másik, hogy normális állatorvoshoz vidd el, mert nyuszit altatni veszélyes! Bele is pusztulhatnak ha valami kontár csinálja.
2020. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát ide hozzánk még véletlenül se vinném el,amúgy pont ezt a videót néztem egy jópárszor meg és most is,hasznos egy youtube csatorna köszi a linket.És ameddig nem lesz ivartalanítva addig mit tegyek?Van valami ötleted?Mert benn van a szobámban,még egyenlőre nem engedtük ki a szobába,hadd szokja meg a ketrecét,de szellőztetés után is érződik azért,engem kicsit se zavar hiszen valamilyen módon evvel jár,de mondjuk ha vendég jön...
2020. ápr. 21. 23:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Milyen alom van alatta?
2020. ápr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az előző otthonában egy egész szobában szalma volt letéve,mi forgácsot tettünk alá,de a pihés szőrébe belegubancolódott meg minden így mis is szalmát tettünk alá,de csak 2 napig lesz alatta míg megnézzük hova jár üríteni,és oda kerül a wc
2020. ápr. 21. 23:48
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pellet kell alá,az nem büdös,és csak a wc be kell,a ketrec többi részébe nemkell alom
2020. ápr. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

A szalma nem tartja meg a pisit.

Wc- be pellet és abba kell belepakolgatni a bogyókat és a pisit feltörölni és aut is oda tenni. Így nem lesz büdös.

Here szénát ne kapjon mert függőséget okoz és később meg komoly vese betegségeket.

Sima szénát kapjon. A friss fű is mehet neki ha eddig kapott.

Zöldség gyümi csak 3 hós kortól.

Oltani meg már most el lehet vinni.


Ivartalanításon még ne törd a fejed mert 7 hónaposnak és 1 kilósnak kell lennie hozzá minimum.


Táp cserét ajánlok mindenképp, mert tuti rossz tápot eszik. Versele laga cuni COMPELTE első körben jó lesz neki.


Olvass el mindent a medirabbit oldalon (magyar) és az Első Nyúlmentő alapítvány oldalát.

Ha esetleg kérdés merül fel akkor a Törpenyuszisok facebook csoportba tudsz nyugodt szívvel kérdezni ahol egzotikus orvosok és rendes bejegyzett tenyésztők is jelen vannak.

2020. ápr. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A szalma semmilyen szagot nem. Köt meg, nem szívja a nedvességet sem. Vegyetek neki wct, tegyetek bele fapelletet, és meg van oldva a dolog. Okosak, tudják mit kell csinálni. A hereszéna MAXIMUM néha, csemegének való, mert NAGYON hízlal. Réti szénát vegyetek neki sürgősen. Ha a wc a szénatartó alá kerül, még hamarabb sikeretek let, mesz szeretnek szénázás közben trónolni.

Ivartalanítani nagyon fontos,ert egy álvemhességbe bele is pusztulhat.

2020. ápr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!