Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi okozhatja, ha az egér...

Mi okozhatja, ha az egér szülők megesznek 1-2 bébit?

Figyelt kérdés

Egy állatházban dolgozom, és most szült két tenyészpár 3 napja, de már két kicsit megettek. :(


Esetleg van erre bármi tipp valakinek?


A hímmel együtt vannak, a főnökeim azt mondták, hogy maradjanak, de ezt nem tudom, hogy ők ették-e meg őket.

A tápjukban elvileg elegendő vitamin van, zaklatva sincsenek, de rájuk kell azért néznem napi 1x, mert ha esetleg bármelyik egér beteg, akkor el kell különíteni.

A vemhesség egyből sikerült, sokat is szültek, úgyhogy annyira stresszesek sem lehetnek.



2020. nov. 19. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Kannibalizmus. Ez fenáll, hörcsögöknél, és a patkányoknál is. Nekem a hörcsög nöstény ette meg. Egyett tudtam megmenteni.
2020. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
82%
Nalunk az anyanyúl ette meg a kisnyulakat. Nem éhségből, jól voltak tartva.
2020. nov. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Fehérjehiánya van. Ezt pótold.
2020. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Például adj nekik kukacokat, lisztkukacot.
2020. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Esetleg lehet kálcium hiánya vagy pedig stresszes is lehet. A hím egereket mindenképp ki kell venni. Hatalmas stresszforrás ilyenkor a nősténynek.

Rakd külön, a nőstényt a picikkel tedd sötét, nyugis helyre és ne bactassátok most egy ideig.

2020. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha közvetlenül szülés után ette meg lehet folyadék pótlás is. Mindig legyen friss vize vagy valami gyümi.
2020. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az egyik páros a második napra, a másik páros páros pedig ma reggelre.

A hímet sajnos nem vehetem ki a főnökeim miatt. De látszólag egyébként nincs baj, fészekanyagot is segítettek hordani nekik, ők is szokták őrizni a fészket.

2020. nov. 19. 11:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az lenne a megoldás.
2020. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
fialáskor sok vizet kell nekik adni
2020. dec. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!