Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit gndoltok szrintetek...

Mit gndoltok szrintetek tartsak nyuszit v. ne? Vn itt valaki aki nyuszit tart? A nyuszit azt meg lehet úgy szelídíteni hogy ne harapjon meg? és a nyuszit ivartalanítani kell hogyha egyedül van?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 19:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

nekem nem jött be a dolog, mert a nyuszom elég hülye volt, nem akart megszelidülni sosem.


Aztán később lett egy csincsillám, az meg írtó édes.

Annak tudom vakargatni a fejecskéjét, és élvezi.

Meg ha mazsolát adok neki, és meghalja hogy zörög a zacskó, egyből odarohan kiváncsian, és nagyon kedves, sosem harapna meg. Olyan finoman veszi el a kaját.


Mondjuk neki kell egy csincsilla tekerőt is szerezni ha ketrecbe rakod, mert abba rohan, szóval ilyen nagy méretű mókuskereket.

2010. aug. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A nyuszi nem olyan házi állat mint a hörcsög, vagy valami..

De ha annyira akarsz egyet, Vegyél egy oroszlánfejüt, azok elég édesek..

2010. aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
23%
Próbáld ki! Ha nem jön be, akkor még mindig lehet belőle paprikás. Nagyon fincsi.
2010. aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Itt vagy még kérdező?
2010. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
aha
2010. aug. 11. 20:07
 6/20 anonim ***** válasza:
akkó jó
2010. aug. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

3éves a nyuszink. Soha nem harapott meg,és hagyja magát simogatni, dögönyözni, és ha olyanja van az öledbe is ugrik,ugrándozik ha boldog, nyalogat ha szeret, és játszani is szokott. Ivartalanított bak, és egyedül van, kevésbé büdös a vizelete, nem hág meg semmit, és nyugodtabb lett.

A nyúl inkább a macskára hasonlít, akkor kedveskedik ha akar valamit(simit, vagy kaját), de van hogy egyedül szeretne lenni. De minden nyuszi más személyiségű. nekünk holland törpénk van, de nagyon cukik a rexek is.

Évente minimum egyszer oltatni kell (szúnyog által terjesztett betegség ellen, és vérzéses megbetegedés ellen) ez kötelező. Ha sokat foglalkozol vele, be is lehet tanítani (klikker képzés). Hosszú életű ha ivartalaníttatod, 10évig is élhet, tehát jól gondold meg, és mindenképpen tenyésztőtől vedd!

2010. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Nyugodtan tarthatsz nyuszit, ha kölyköt veszel akkor meg lehet szelidíteni elég könnyen. Törpenyuszival könnyebben lehet boldogulni, mint a házinyuszikkal:)

Ha csak egy nyuszit akarsz, akkor sokat kell vele törődni, hogy ne unatkozzon illetve engedd ki a kertbe(elkerítve felügyelet alatt vagy pórázzal) estleg a lakásban, vigyázva hogy meg ne rágjon valami vezetéket.. Nagyon fogja élvezni.


Nekem egy házi és törpenyuszi keverékem van, sosem harapott meg, sőt ellenkezőleg, nyalakszik, bújik és követ mint egy kiskutya!:)

2010. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

nekem 2 törpenyuszim van. ők sem haraptak meg soha. még kicsik voltak, mikor megvettem őket állatkereskedésben (az eladók átvágtak, mert nem is olyan fajta amilyet mondtak, de imádom őket) mindkettő bak, ezért külön ketriben tartom őket, később lehet hogy lesznek ivartalanítva, még nem szántam rá magam :)

szóval nyugodtan vegyél :) hajrá

2010. aug. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
köszi midnenkienk (: akkor azthiszem majd rábeszélem anyáékat. :D
2010. aug. 12. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!