Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy hete van 2 dzsungáriai...

Egy hete van 2 dzsungáriai hörcsögöm. Az egyik az elmúlt napokba rászokott arra hogy éjszakánként de olyan 6-7 óra hosszan rágja a ketrec rácsait. Mi a megoldás hogy abbahagyja? :S

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
plexi a rácsra belülről
2010. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A fogát koptatja valószínűleg. Majd a másik is "rá fog szokni". Vegyél neki egy ALMAFAdarabot. Akkor majd azt fogja rágcsálni.
2010. aug. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem minden hörcsög szeret fát rágni.

Kisállatkereskedésekben lehet kapni ízesített, ketrecre csatolható fogkoptatót.

Ezeket érdemes kipróbálni.

2010. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én hullámospapagájnak vagy kanárinak való csőrkoptató mézes magos rudakat szoktam beaggatni. Az aranyhörcsögök ezt egy-két nap alatt lelegelik, de dzsunginak egy-két hétig is jó. Csak el kell találni az ízlésüket. (Az enyémek pl a vgyes gyümiset szeretik)

Mondjuk az én hörcsögeim nem szeretik az ízesített fogkoptatót...

Egyébként a hörcsögnek nem lesz baja, ha a rácsot rágja, csak jobb neki, ha ehet mást is.

2010. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lehetséges hogy azért rágják a rácsot mert nemjó fogkoptatót vettem nekik?

[link]

ilyet vettem és most láttam a dobozán hogy az van ráírva hogy "nyalósó"

2010. aug. 16. 21:36
 6/11 anonim ***** válasza:
koss a ketrecre 20 akumlatort es majdm eglatod h nem fogja semmi ragni a ketreced ejszaka:D:D
2010. aug. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jujj de nagy hülyeséget írtak egyesek!

Nekem 4 dzsungáriaim is volt eddig :)

Hidd el, magától nem szokik le.

A FOGÁT KOPTATJA... nekem este a háromajtós faházára csinált egy negyedik kijáratot xD Mintha fúrnának ( két méterre az ágytól)

Vegyél neki állatkereskedésben kapható fogpotató követ. Ne azt a nagy zöld vagy asszem barna fajtát hanem a kicsi gyümi alakút. A nagyhoz nem férnek hozzá, kicsi a foguk :)

2010. aug. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem is ilyen van, állatkereskedésben azt mondták, a hörcsög imádja. Az enyémekbe erőszakkal nem lehetne beleszuszakolni. Ha ez lenne a világ utolsó kajája, inkább éhenpusztulnának. Én azt javaslom, vegyél inkább olyan mézes rudat, mert ezek a fogkoptatók kétesélyesek, hogy ízlik-e a höridnek, vagy nem...

Vagy eszi? Láttad, hogy rágja?

2010. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én itt leszólnék mindenkit, bocsi érte.

5 hörmim van, éjszakára koncertet rendeznek. Van nyalósójuk, rágókövük, rágófájuk, egyik sem tetszik nekik. Figyelmet akarnak, ki szeretnének jönni. Szóval nem minden esetben a fogát koptatja, nálam el vannak kényeztetve, és csak kint jó nekik.

2010. aug. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat

Néha nyalogatják! és ez tünt fel hogy ugye nyalják és nem rágják tehát már itt bukott "fogkoptató jellege"

Egy próbát megér a kis gyümi alakú meg a sütött magvas fogkoptató is!

köszönöm a tanácsokat

2010. aug. 18. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!