Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől ijed meg jobban egy...

Mitől ijed meg jobban egy egér: a viszonylag hangos emberi beszédhangtól (normál beszélgetés esetén), vagy a viszonylag halk macskanyávogástól?

Figyelt kérdés
És a patkány? Itt most nem a szelidített házi kedvencekről beszélek, hanem sima háziegérre és patkányra. Mellesleg: mennyire éles nekik a hallásuk?

2022. jan. 15. 08:52
A kérdező szavazást indított:
Az emberi beszéd hangosabb, ezért attól jobban megijed.
A macskanyávogás nagyobb veszélyt jelent számára, ezért inkább attól ijed meg jobban.
Nem tudom, de majd kipróbálom, ha találkozom egy egérrel. Beszélek és nyávogok neki, és akkor megtudom.
Nem tudom.
Mindkettőtől egyformán megijed.
22 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Sztem a macskanyáv.
2022. jan. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Egere válogatja.
2022. jan. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik adott pillanatban fenyegetőbbnek tűnik. Sztereotípiáktól tekintsünk most el, olyan nincs, hogy az egér a macskától fél jobban. Az egér szemében mind a két faj, a macska meg az ember is ugyanúgy veszélyforrás lehet. Attól még, hogy a macska egérre vadászik nem jelenti azt, hogy ellentétek. Hisz elvégre ember is, sőt akár kutya is vadászhat rájuk.

Az egér zsákmányállat, és ezt ő maga is tudja.

2022. jan. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt is hallottam, hogy a macskaürülékben néha jelen lévő toxoplazmózis kórokozókkal megfertőzött egerek elveszítik a macskáktól való félelmüket. Tehát a macska olyan betegséget terjeszt, amitől az egerek könnyű prédává válnak.
2022. jan. 15. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Áhh.. megszoknak minden hangot.

A látásuk nem olyan jó, de a hallásuk kiváló.

Nálunk a láncfűrész szokott menni meg a takarmány daráló. Ott szaladgálnak körülötte.

Nem elieszteni kell őket hanem kinyírni.

Az emberek után a legnagyobb népességben az egerek és a patkányok élnek.

Kivételek a sejtmagvas és sejtmag nélküli egysejtűek és a gombák.

2022. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sok betegséget is terjesztenek.
2022. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel zsákmány állat minden zajtól megiedhet de 10-20 perc múlva visszamegy ugyan oda.
2022. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Google
2022. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!