Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit ehet egy fehéregér?

Mit ehet egy fehéregér?

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Google 1 találqt

Az egerek különféle magvakat, füvet, kenyeret, sajtot, szárított húst, uborkát, diót és egyéb olajos magvat esznek (utóbbiból nem szabad sokat adni, mert könnyen elhíznak). Nem ehetik a „K betűs ételeket” (kivéve a kukorica), így például a krumplit, karalábét vagy karfiolt, mivel ezeket nem tudják rendesen megemészteni, így felfúvódnak. A répát nem szeretik. Alma vagy bármi más cukortartalmú táplálék csak akkor adható nekik, ha tudnak eleget mozogni, mert ha felhalmozódik a szervezetükben a cukor, elpusztulnak. Ivóvízre is szükségük van, amit vagy önitatóba vagy egy kerámiatálba (hogy ne borítsa fel) helyezhetünk el.

2022. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a "google mindent megold" de én azoktól az emberektől várok választ akik tartottak már egeret.

A wikipédián nincs ott hogy te mit adsz nekik a mindennapjaid során.

2022. febr. 7. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor voltak egereim, ugyanúgy etettem őket mint a hörcsögeimet.

Akkoriban nem volt net, nem tudtam kiguglizni hogy mit hogy kéne, de bevált ugyanaz az étrend mint egy hörcsögnél. Mindegyik sokáig élt (egérhez képest ugye) sőt, az egyik rekordot döntött, nagyon öreg volt amikor meghalt.

2022. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
minden egér szereti a sajtot
2022. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Én tartottam 40 éve egeret, akkor lehetett kapni direkt nekik való tápot. Úgy látom ez most is rendelkezésre áll [link] . A kuckójuk etető rácsára lehetett tenni, hogy amikor nem vagyok otthon, de éhesek, akkor is tudjanak táplálkozni. Egy önitató is kell persze, minden nap kimosva és tiszta vízzel feltöltve. (A nyálukat visszahordhatja az önitató, mikor lefetyelnek.) Tiszták, ha rendszeresen takarítod a ketrecet, és cseréled a forgácsot, csak az általuk kinevezett WC sarokba piszkolnak. Ott naponta cserélni kell az almot. Ha szereted az állatokat, hamar megszoknak, kézhez szoknak. Hagyják magukat simogatni, kivenni a ketrecből. Nálam, míg nőtlen voltam, gyakran voltak szabadon eresztve. Általában az íróasztalon. Onnan gyakran felmásztak a kezemen, és beköltöztek az ingzsebembe. [Sosem felejtem el, egyszer jött a gázóra leolvasó (nő) és miután ajtót nyitottam, jött volna befelé, hogy leolvassa az órát, mikor Tóni-egerem kidugta a fejét az ingzsebemből. A hölgy 3 métert ugrott helyből hátra, és azt sikította: Úristen, magának egy egér van a zsebében!!! És soha többé nem jött be hozzánk ezután :-) Mindig csak kikiabáltam az óraállást neki.] A felnőtt egér tériszonyos, magas asztalról, vagy rólam nem ugrik le. De a kicsikre ez még nem jellemző. Ha egy-egy elkóborolt, vagy lemászott a nadrágomon a padozatra, és a népszámláláskor nem volt teljes a létszám, akkor a hiányzó nevét mormolva és trappista sajt-falatot a kezemben tartva négykézláb kutattam fel őkelmét. A sajtnak nem tudnak ellenállni. De a magas só tartalma miatt csak hetente egyszer, vagy szökés esetén kaptak. Én kenyeret nem mertem adni nekik, az élesztő miatt, de a háztartási kekszet szerették. A banánt és az almát is szerették, de a répát vagy karalábét nem. A dió, mogyoró, szotyi kedves csemegéjük. Az asztalon volt egy kis dörzsmozsaram [jó nehéz, hogy fel ne borítsák] abba tettem a pár falat csemegét, és amikor szabadon eresztettem őket, egyből odaszaladtak, felcsimpaszkodtak, és mindenki választott magának valamit, amit két kézre fogva kezdett el majszolni. A papagáj mageleségét is szerették. Legalábbis él egy olyan incidens emléke bennem, hogy a hullámos papagáj a függönyről a kalitka tetejére visszaszállva éktelen ricsajjal méltatlankodik. Akkor vettem észre, hogy egy egér bemászott a nyitott kalitkába és két lábra állva a papagáj fürtös kölesét dézsmálta. Mindezek után papagáj eleséget is kaptak a feldönthetetlen mozsárba.
2022. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt le van írva az egeres 10 pontban:

[link]

2022. febr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nagyon sokat segített! :)

2022. febr. 11. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!