Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kutyát éredemes kihozni...

Milyen kutyát éredemes kihozni menhelyről?Én 40 éves sok szabadidővel rendelkező kutyust szerető férfi vagyok.

Figyelt kérdés

2022. júl. 15. 05:21
1 2
 1/11 L.. István ***** válasza:
93%
Erre nemigen lehet érdemlegesen válaszolni. Menj el, nézelődj. Lehet, hogy eldöntöd, hogy ilyen vagy olyan kutya kell aztán odamész és nincs olyan, vagy van, de meglátsz egy teljesen másmilyent és első látásra "szerelem".
2022. júl. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Igy van, menj el egy menhelyre szemelyesen, akar tobbszor is ismerkedni, setaltatni, es tudni fogod, melyiket hozd ki. A kutya is tudni fogja, hogy passzoltok-e vagy sem.
2022. júl. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Szerintem az első két válaszoló elég jól leírta a lényeget én még azt hozzátenném hogy olyan kutyust válassz aki tényleg beleillik az életmódodba. Értem ez alatt hogyha pl. Nem szeretsz nagyon sokat mozogni/sétálni/kirándulni és inkább csak egy olyan kutyára vágysz aki békésen elvan melletted akkor ne egy hiperaktív virgonc kis kölyköt válassz hanem célszerűbb egy kisebb mozgás igényű idősebb kutyust valasztanod. De a leglényegesebb amit az előző két válaszoló leírt. Sok sikert!
2022. júl. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy a legfontosabb, hogy milyenek az életkörülményeid: kinti, benti, vagy kinti-benti lenne a kutyus, milyen méretűt szeretnél/fér bele az életedbe, mennyit lenne egyedül a kutya, mennyi szabadidőd van, mennyire élsz aktív életet, sportolsz-e valamit és ebbe szeretnéd-e bevonni a kutyát is, szűkebb-szélesebb családba be kell-e illeszkednie, vannak-e gyerekek, van-e allergiád, mennyire vagy tisztaságmániás stb.


Ha kölyköt szeretnél legyél tisztába azzal, hogy ez mivel jár.


Ezekre őszintén próbálj meg válaszolni, hogy amennyire lehet megóvd magad a csalódásoktól.


Olyan menhelyet keress, ahol ismerik a kutyákat, kérnek bemutatkozást, hogy mit tudsz nyújtani, mit szeretnél/mit nem szeretnél, és ahol lehetőséget adnak, sőt elvárják, hogy legalább néhányszor menj oda ismerkedni a kutyával, vidd el sétálni vagy játszani vele.


Nyilván vannak elképzeléseid a külsőről, meg is lehet nézegetni az örökbefogadható kutyusokat a menhely weblapján vagy FB oldalán, de lehet, hogy az adott kutyust nem fogják neked ajánlani, és az is lehet, hogy "szerelmes" leszel élőben egy máshogy kinéző kutyusba a viselkedése alapján. Ne legyél nagyon csalódott, de az első séta alkalmával valószínűleg rád se fog bagózni a kutyus, mert egy leszel a sok-sok alkalmi sétáltató közül, kell pár alkalom és némi virsli, hogy üdvözöljön, figyelni kezdjen rád. :-)

2022. júl. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A sok szabadidő minden kutyának klassz. Persze jó tájékozódni a menhelyen, hogy melyik kutya, milyen. Eztán válassz, hogy a személyiségedhez milyen illik.
2022. júl. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Aki passzol az életviteledhez, a pénztárcádhoz, a felkészültségedhez, a környezetedhez és az elképzeléseidhez. Több százezer kutyus keres gazdát jelenleg biztosan lesz olyan aki tökéletes lesz
2022. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hol van itthon olyan menhely ahol a legtöbben kutya van?
2022. júl. 16. 20:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem, ha veszel egy kutyát akárhol az detto, mintha menhelyről vennéd. A vett, fajtiszta kutyák is kerülhetnek elhanyagoló/rossz helyre, ahol pl nem szeretik őket, rájönnek, hogy hoppa, mégsem kell kutya, de már megvettem most mi legyen... Egy kutyának még rizikósabb az élet, mint egy árva gyereknek... Nem is büntetik, ha sz. Rul bánnak velük, és el sem tudja mondani szegény, hogy esetleg segítség kínoznak. Ez van.
2022. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 L.. István ***** válasza:

#7: Itt pl. jó sok van:


[link]

2022. júl. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
#7 szerintem nézz körül a neten. A menhelyek nagy része leginkább kutyákat ment. Ha esetleg fajtatiszta kutyust szeretnél (mert pl van egy fajta amit nagyon kedvelsz) akkor nézz körül fajta mentőknél. Azt is érdemes figyelembe venned h a kozeledben lévő menhelyeken nézz körül egyrészt mert sok menhelyen ahhoz h hazavihesd a kutyust 3x-4x meg kell sétáltatnod. Másrészt meg ha hazaviszel egy kutyust nem hiszem h több órát akár autóban ülve tölteni amíg hazaértek.
2022. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!