Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tudnám szocializálni...

Mivel tudnám szocializálni egy picit a nyuszim?

Figyelt kérdés

A ketrecbe nem lehet benyúlni, de azt még meg is értem mivel a sajátja és védi. 2,5 éves. Kiskorában nagyon kezes volt de egyszer ez megváltozott. Azóta engem nem harap meg és még meg sem támad. Mostmár eljutottunk arra a szintre hogy senkit sem támad meg csak nagyon ritkán viszont nincs senkivel sem jóban. A ketreces dolgon és az antiszoc viselkedesen us szeretnek segiteni hatha lennenek baratai... Tudtok segíteni?

Előre is köszönöm☺️


2022. aug. 5. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Még egy nyuszi mellé nem lenne megoldás?
2022. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Mennyi időt tölt a ketrecen kívül egy nap?
2022. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ivaros? Ha nem lett ivartalanítva akkor valószínűleg ez is probléma lehet. Az egykor kedves nyuszik is ahogy ivarzanak megváltozik a viselkedésük.
2022. aug. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Ivartalanítani kellene.

Ivaros nyuszik sajnos ilyenek, agresszívak, morcosak. Ez sajnos a hormonok miatt van.

Emiatt volt az elején barátságos, utána ugye felnőtt és ez miatt változott meg.

2022. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nen szeretnénk ivartalanítani mivel kislány és nem szeretnénk hoyg át kelljen élnie ezt a fájdalmat. Én úgy gondolom h9gy valamitől megijedhetett es nagyon fel mindentol. Ezen is probalok valtoztatnu de nem tul nagy sikerrel.
2022. aug. 6. 12:18
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Helyes! Az állatoknak is nem véletlenül van ivaruk és nem ivartlannak lettek teremtve (bár, akkor nem is léteznének)...

Sok embert kéne ivartalanítani, nem az állatokat...

2022. aug. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem ivartalanítod, akkor ilyen lesz es kész. Ha szociálisabb nyuszit akarsz aki nem morci akkor ez a megoldás sztem. Ha nem akarod akkor nem, de akkor ilyen lesz. Te tehetsz róla hogy milyen nyuszikát szeretnél
2022. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én neki szeretnék jót! 2,5 éves és szerintem nem minderre az a megoldás hogy ivartalíntsuk. Nem lehet mindig az a válasz hogy a hormonok okozzák. Persze az is benne lehet, de más okai is lehetnek. Mint pl. A félelem vagy az hogy kiskorában érte valami amit nem vettünk észre. Az embereknél a férfiakat sem ivartalanítják így én ezt nem tartom helyesnek. Persze ez csak az ém véleményem és mások másképp gondolja.
2022. aug. 6. 17:53
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Na akkor tisztázzuk.

A nyúl területvédő állat. Addig amíg ivaros ez nagyon erősen fog benne működni, mert hajtja az ösztön, hogy a leendő kisnyulainak meg legyen a védett biztonságos lakhely. Befogja védeni a lakhelyét folyamatosan. Illetve igen morcos marad mert ebben az állapotban folyamatosan feszült, mert állandóan ivarzik, tehát bármikor készen áll a párzásra, ami folyamatos stressz forrás.

Ha nem ivartalnítod, boldog nem lesz mert hajtja az ösztön, ösztönből viselkedik így.

Illetve álvemhes lesz, ami kínzás kb. Azt hiszi vemhes, fészket épít, megdagadnak az emlői, esetleg tejet is termelhet. És ettől az állapottól, főleg ha gyakran előfordul, de akár egy ilyen is elég, be fog figyelni a gennyes méh gyulladás.

Sőt 4 éves kor felett 80% eséllyel lesz méhgyulladása, amit csak műteni lehet és nagy eséllyel azt már nem éli túl, mert túl nagy műtét nekik.


Bakoknál ugyanez, folyamat párzási ösztön bennük van. Here daganat is nagyon gyakori.


Teljesen boldog viszont csak akkor egy nyuszi ha van társa. Ivarosan viszont kinyírják egymást vagy baba gyár lesz.

2022. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat. Én ezekkel tisztában vagyok. Én még mindig úgy vagyok vele hogxha nem muszaly akkor nem. Ilyen problema persze elő fordulhat akár nyulaknál akár kutyáknál vagy akarmilyen elolenyeknel.
2022. aug. 7. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!