Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért veszekednek ha eddig...

Miért veszekednek ha eddig nem veszekedtek?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem 2 horcsogot a kisallatkereskedesbe es az egyik horcsog kisebb mint a masik es amikor megvettem oket semmi gond nem volt, egy terrariumbol vannak es este fele a nagyobb megtamadta a kicsit es verzett picit a hasa. Ez miert lehetett? Most is megprobaltuk osszerakni oket de ugyanugy veszekednek

Valaki tipp?



2022. szept. 23. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögök nem társas lények. Nekik nincs szükségük társa.

Egyedül érzik jól magukat. Ha többen vannak együtt akkor nem ritka, ha meg is ölik egymást.

2022. szept. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Rivalizálás, csak egykorú és méretű hörcsögöket és más kisállatot szabad egy helyen tartani.
2022. szept. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad együtt tartani őket..
2022. szept. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2#


Azért ez így nem teljesen igaz.

A legtöbb állat védi a nála fiatalabbat.

Pl a patkányok is. (Mondjuk ők alapból nagyon intelligensek)


Mondjuk a legtöbb állat alapból társas..

A hörcsögből viszont m1, hogy milyet raksz össze, ők maguknak valók.

2022. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De a kisallatkereskedesben megis egyutt voltak…

Ket hete kaptam 2ot ok is egy terrariumbol voltak es megis megvannak.. egy hazban alszanak es nem veszekednek

2022. szept. 23. 15:12
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5, picinek még nem bántják egymást, a kereskedésben leszarják és nem is értenek hozzá.
2022. szept. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ket hete kaptam 2ot ok is egy terrariumbol voltak es megis megvannak.. egy hazban alszanak es nem veszekednek"


Majd ha ivarérettek lesznek...

2022. szept. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A kisállatkereskedésben nem is értenek annyira hozzájuk. Simán vehetsz haza onnan akár beteg állatot is amelyik nem sokkal később meghal, aztán nem érted h miért.


Ezért írják csoportokban és mondják a hozzáertők, hogy inkább vedd meg drágábban tenyésztőtől (nem szaporító, nem ugyan az...) Az legalább ért hozzá és el tudja magyarázni, hogy mit hogyan.

2022. szept. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, szereted az allatkinzast es a verengzest? Hat akkor tartsd csak oket egyutt.

En ertem, hogy te mindenkinel okosabb vagy, gondolom meg tini vagy, ok szoktak mindig mindent jobban tudni, de a horcsog nem tarsas allat.

Ezeknek mindig az a vege, hogy az egyik kinyirja a masikat.

2022. szept. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A gond ott kezdődik, hogy az állatkereskedésben nagyon nem érdekli az ott dolgozókat az állatok jóléte. Kicsi a hely, persze, hogy együtt tartják őket, és hidd el össze is vesznek és meg is ölik egymást, csak azt már te nem látod, mert reggel szépen kidobják a megölt példányokat… a kereskedésekben a profit a lényeg, hogy minél több felesleges dolgot eladjanak neked. Többek között az ott dolgozók többsége nem is ért az állatokhoz, ezért adják el neked párosan az amúgy magányos életvitelt élő hörcsögöt és ezért az amúgy társas tengerimalacot egyedül a kicsi 50-es ketrecbe. Igazából nekik az jó, hogy megölik egymást a hörcsögeid mert visszamész venni megint egy újat, és ők boldogan eladják neked ismét. De kb. hiába is írok bármit is, mert a válaszodból teljesen az jön le, hogy nem fogod megfogadni a jótanácsokat, de mindegy azért leírtam, hátha másnak hasznos lehet.


Üdv, egy tengerimalac gazdi.

2022. szept. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!