Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nevelhetetlen vadászgörény?

Nevelhetetlen vadászgörény?

Figyelt kérdés

1 hete lett egy 3 hónapos fiú vadászgörényem.

Ketrecben van jelenleg, mivel ki nem tudom engedni. (2x volt kint, és kontrollálhatatlan lett)

Megtámad mindent, (főleg a cipőket), de engem is. Nem úgy tűnik, hogy játékból, már tetanuszt is kaptam miatta,mert elkapta az ujjam, és egyszerűen nem akarta elengedni, amég le nem szedtem nagy nehezen.

Nem érdekli semmi, ha az orrára pöckölök meg sem érzi (tudom, nem jó nekik, de végső esetben próbáltam, semmi reakció).

Egyelőre úgy néz ki, magasról tesz arra, ha rászólok, zajt csapok, vagy ráütök. Mint ha ott sem lennék.

Akármi tippet láttam a harapásról leszoktatásra, egyik sem érdekli.

Egyenlőre nem merem megszeretni, mert ha tényleg nevelhetetlen, vagy csak én vagyok kevés a neveléséhez, nem élet neki az, ha be van zárva mindig.

Ráadásul cica is van a háznál, amivel így még a jelenlétében sem tudnak egy helyen lenni.


Nem az érdekel, mennyire volt meggondolatlan a vásárlás - azzal tisztában vagyok. Azt szeretném megtudni, hogy van-e esély, hogy rendben leszünk, vagy inkább most keressek neki olyan gazdit, aki hozzáértőbb, mielőtt nehezebb lesz megválni tőle, és túl nagy lesz a neveléshez.


Neki is a legjobbat szeretném, ha csak idő kérdése, akkor az én oldalamon, ha nagyobb "szakértelem" kell hozzá, akkor talán másnál lesz jobb helye. De kitartó vagyok, ha van esélye nálam.



#görény #vadászgörény #vad #Álltattartás #Görény nevelés #Harapós görény
2022. szept. 23. 15:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudom, friss a dolog, így bőven kell idő, mire "barátok leszünk", de mivel tapasztalatlan vagyok a témában, nem tudom, rendben van-e.
2022. szept. 23. 15:56
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem merültem bele túlzottan a nevelésbe, mivel még szoknia kell az új hekyzetet, tudom nem egyik napról a masikra megy, de érdekel, hogy normális-e ez a szintű érdektelenség a göri felől.
2022. szept. 23. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Keress neki gazdat, de nem azert, mert ne birnal el vele idovel, hanem azert, mert macska mellett igazan jo otlet volt gorenyt venni. Ja nem.


A masik meg az, hogy nem tudom mit varsz tole, de nem fog kutyakent viselkedni, meg soha nem is lesz olyan nevelheto, hat megiscsak goreny. A kezhez szoktatas turelemjatek, hetek, honapok, nem 2 perc. Es te vered, mert nem azt csinalja szerencsetlen, amit elvarsz tole.



A goreny biztonsagos kiengedesehez amugy meg alap, hogy elpakolunk es olyan dolgokat nem hagyunk elol, amiket sajnalunk (pl cipo :)).



[link]

2022. szept. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rákérdeztem vásárlás előtt annál, akitől vettem, hogy macskához hogy áll, gondolom jobban ismered az állatot, mint a tenyésztő. Ja nem.

Abban igazad van, hogy ettől függetlenül sem a legjobb ötlet, de tőlük többen is vittek macska mellé, nyilván állat függő, lehet nálam nem válik be, de adok esélyt a dolognak.



Akkor ismétlem, tisztában vagyok vele, hogy nem megy egyik napról a másikra a nevelése, és tisztában vagyok azzal is, hogy nem lesz olyan mint egy kutya/macska, sem a viselkedése, sem a nevelése.

Nem azt kérdeztem, hogy 1 hét alatt miért nem lett öleb, hanem, hogy normális-e az elején a viselkedése, vagy sem.

És rosszul fogalmaztam ha a "végső esetben az orrára pöcköltem" - ből úgy értelmezted, hogy verem. Görény gazdi ismerős, és mint olvastam mások is azt mondják, hogy ezzel le lehet szoktatni a harapásról, az ujjammal a szájában gondoltam kipróbálom. De mivel nem érdekli, nem csináltam többet, és amúgy sem azt akarom, hogy féljen tőlem, nem fogom soha verni ezentúl sem "szerencsétlent".


Természetesen elpakoltam, de a lábamon azért volt cipő, igazából nem az a baj, hogy megrág dolgokat, hanem, hogy túl erőszakosnak tűnik, és mivel még nem volt korábban görényem, nem tudtam, hogy kezdetben normális-e ilyen szinten.


Egyébként köszönöm a válaszod, és a linket. :)

Természetesen folyamatosan foglalkozok azzal, hogyan lehet jól nevelni/tartani, csak érdekelnek a vélemények.

2022. szept. 23. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezen a téren nincs tapasztalatom, de azt tudom mondani, hogy kitartás, egyszer sikerülni fog, ne add fel!

Egyébként #3 ír hasznos dolgokat is, de a Kérdező leírásából nekem látszik, hogy kínjában próbálgatta, és nem "veri" csak úgy

2022. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok sok türelem. Macskáknak való vitaminpaszta is csodákra képes. Ha kiengeded ne piszkáld, hagyd hogy magától fedezzen fel, pasztával próbáld magadhoz csalni, amíg azzal van elfoglalva simogasd. Ha nagyon harap akkor grabancfogás és leszorítod.

De ezt a "tenyésztő" is simán elmondta volna ha kérdezed, de biztos vagyok benne, hogy szaporítós görényt vettél. Ég és föld a különbség az alig foglalkozott, szocializálatlan szapis görény, és a rendes tenyésztőtől való görény között. Mindkettő volt nekem. A szaporítós görényem nem volt ennyire durva mint a tiéd, engem elfogadott, más viszont nem tudott hozzáérni anélkül hogy ne csípett volna bele. A tenyésztős görényemet simán adtam bárki, akár gyerek kezébe is mert eszébe nem jutott harapni.

Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy mivel a te göridnek már eleve hiányzik a kiskorai szocializáció, ezért teljesen kezes lehet hogy sosem lesz, vagy ahhoz nagyon sok idő, kitartás és szeretet kell.

2022. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Javult valamit a helyzet?
2022. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!