Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Házikedvencként patkány...

Házikedvencként patkány tanítható, kezelhető?

Figyelt kérdés

Szeretnék rágcsálót tartani és a patkányok esett a választásom, mert szociálisan, mint egy hörcsög, vagy kisrágcsálók és ahogy olvastam/láttam, kezelhetőbbek és ráadásul okosak.


Igazából tapasztaltabbaktól szeretném kérdezni, hogy nehezen taníthatóak? Azt semmiképp nem szeretném, ha egész nap a terráriumban tengetné az életét , néhány karikával meg mókuskerékkel, szóval egy kis családtagot gondoltam, aki azért szabadon a lakásban is futkoshat és hívásra kézhez jön.

Sok ilyen és hasonló videót láttam, kiállításon már gondolkodtam, hogy pati legyen az új családtag, gyakorlatilag az eszközök egy része könnyen beszerzését, ketrec, terrárium, játékok, takarmány.


Mit gondoltok, hogy érdemes nekifutni a megvalósításának?



2022. okt. 5. 08:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Mindent átír a telefonom, elnézést. Remélem értelmezhető a kiírás.

Köszönöm.

2022. okt. 5. 08:24
 2/14 anonim ***** válasza:
18%

Ne tarts patkányt, jézusom. Az egyik legrosszabb döntés. Betdgségeket terjestr, ha elszaporodik akkor ott mindenki szívni fog.


Inkább hörcsög, tengerimalac.

2022. okt. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez nem csatornapatkány. Régóta, sokan tartanak háziállatként patkányt. Semmi betegséget nem terjeszt, ugyanolyan, mint bármilyen más házikedvenc.
2022. okt. 5. 08:50
 4/14 A kérdező kommentje:

Hozzáértő válaszokat szeretnék kérni, azoktól, akiknek VALÓDI tapasztalata van, nem légből kapott véleménye.

Főleg, akik tartanak is patit háziállatként.

Köszönöm.

2022. okt. 5. 08:54
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem lépj be Fb-on egy patkányos csoportba. Patkányimádók, stb

Ott biztos, hogy minden kérdésedet megválaszolják. Egy ismerősömnek van 2 fehér. Ők ketrecben vannak, de a ketrec oldala nyitva volt és nem jöttek ki, csak nézelődtek. Amúgy cukik voltak.

2022. okt. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, forgass néhány történelemkönyvet a patkányokról, és rájössz, nem légbőlkapott dolog, amit írtam.
2022. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
25%
Alapvetően nincs probléma velük , az elején még kedves szeretget de így 2 év távlatából már inkább csak harap és veszekszik . De hát ilyen a szerelem :))
2022. okt. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sajnos a facebook-ra nem vagyok regisztrálva, illetve régen voltam, igazából nem kívánnak emiatt, ezért is kerestem fórumot, ahol tudok kérdezni.

Igen, nagyon cukik, szeretnivalóak. Sok videót láttam a YouTube -on, igazi családtagok.

2022. okt. 5. 09:50
 9/14 A kérdező kommentje:

6osnak.

Ezek nem csatornapatkányok. Jó körülmények között születnek, igazi tenyésztőtől, több fajuk, alfajuk is regisztrált. (Direkt nem írtam törzskönyvet)

2022. okt. 5. 09:52
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Lehet őket tamítani, sőt, kifejezetten igénylik az agyi fárasztást is.

DE... Egyedül nem tartjuk, minimum kettő, de inkább 3, vagy több az ideális. Terráriumban TILOS tartani, minimum 80*50 alapterületű, minél magasabb kertec kell nekik.

2022. okt. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!