Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet tenni, ha ilyen...

Mit lehet tenni, ha ilyen agresszív egy hörcsög?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nőstény szíriai aranyhörcsögöm, aki hihetetlenül védi a territóriumát velem szemben is, illetve sokszor bizalmatlan is velem. Türelmes vagyok vele, finomfalatokkal próbálom szelidíteni, de jóformán semmi sem használ. Már nagyon sokszor megharapott, néha csak picit, néha viszont csúnyán, így már a bizalmamat is elvesztettem benne, mindig attól félek, hogy hirtelen nekem ugrik és megharap, pedig mellette imádom is a kis pockot.

Van bármilyen tanács, tapasztalat ilyen téren? Mit lehet csinálni, hogy megszelidüljön, ha az általános tanácsok, praktikák nem működnek? :-(

Ráadásul már egész jól haladtunk, hagyta a simit, néha a kezemre támaszkodott, aztán egyik napról a másikra mintha "megvadult" volna, pedig semmit nem csináltam másképp.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. okt. 5. 22:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%

6-os írhattad volna a kérdésnél. Nem mindenki tudja ezért írtam. Nem bántásból.

Akkor lehet meg kéne nézetned állatorvossal mert az is lehet hogy fáj valamilye. De szimplán az is hogy érez rajtad valami illatot ami nem tetszik neki. Es lehetne sorolni.

2022. okt. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%
10-es akkor lehet ez a probléma. De az agresszív viselkedésű hörcsögöknek gyakran idegrendszeri problémája van a túltenyésztes miatt. Nézesd meg azért biztonság kedvéért egy egzotikus állatorvossal.
2022. okt. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

#9: Köszönöm, igyekszem neki mindent megadni 😊. Remélem, egyszer azért szimpi leszek neki 😀


#11: Köszönöm, a kérdésnél valóban kihagytam, mert evidensnek tűnt, de igazad van, hogy nem feltétlenül az. Kezet mindig mosok mielőtt benyúlok, de ettől függetlenül tényleg érezhet rajtam valamit.

Mindenesetre lehet, hogy akkor tényleg orvoshoz menet lesz belőle, biztos ami biztos. :(

2022. okt. 5. 23:53
 14/24 anonim ***** válasza:
94%

Illetve lehet gyomor vagy fülprobléma ami miatt ilyen.


Na és egy szimpla dolog miatt is. Nem tudom hol vetted de pl. Állatkereskedésben van hogy többen vannak összezsúfolva egy helyre így gyakran fordul elő verekedés a helyért. Lehet ez volt és pavlovi reflex alakult ki nála magyarán attól fél hogy elveszed a helyét. Ki szoktad engedni? Valami kellemessel kéne oldanod ezt nála ha ez a probléma de sanszos hogy mivel párzási mozdulatokat vesz fel ezért lehet a hormonok. Magyarán az ivarérettség. Meg amugy a hörcsögöket nem párban szokták tartani? Nem társas állatok?

2022. okt. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
30%
Ezt csak kérdem mert ebben nem vagyok biztos de ugy emlékszem hogy társas állatok. 14-es vagyok. Lehet magányos es emiatt frusztralt.
2022. okt. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%
13-as semmi baj nem kellett volna viccesen irnom mert igy visszaolvasva tenyleg ugy tunik mintha okoskodnek pedig nem okoskodtam csak probaltam viccesen irni hogy oldjam az aggodasod de melle csusztam.
2022. okt. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
96%
Nem, a hörcsög magányos állat. Én megnézetmém egy állatorvossal a helyedben és ha semmi probléma, de ennek ellenére így viselkedik, akkor tovább adnám másnak, mivel neki is rossz, hogy bezárva van egész nap (nem téged hibáztatlak, te megteszel mindent)
2022. okt. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#14: Pezsi tenyészetből származik, az országban mindenki őt javasolja aranyhörcsög esetében, így nem valószínű a túltenyésztés/beltenyészet/korábbi rossz helyen tartás.

Kiengedni azért nem szoktam, mert ugye harap és így tartok tőle, hogy csak elszökne. 😅

És magányos nem lehet, mert tilos őket közösen tartani, pont a territóriumuk védelme okozta agresszió miatt (a tengerimalacok, deguk például a nagyon társas lények, ha jól tudom).

2022. okt. 6. 00:03
 19/24 anonim ***** válasza:
73%

A hörcsögök nem mind ilyen kis agresszorok?

Még mondás is van rá, ha valaki pukkancs, hogy olyan mint a hörcsög!

Gyerekkoromban fehér egereim voltak, na azok imádnivaló tündérek!

Okosak, kedvesek, aranyosak! … de tényleg!

2022. okt. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A mi hörcsögünk szintén szíriai arany,de nem tapasztaltam nála ilyesmit csak ha nappal "megzavartam" valamivel,ez kicsit viccesen hathat,de nem lehet,hogy érte őt bármiféle trauma? Kitartást.
2022. okt. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!