Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Eleség egeret vennék hogy...

Eleség egeret vennék hogy ketrecbe tartsam,meddig élne?

Figyelt kérdés

Ha nem éri meg mert elpusztulna pár hónap alatt,mit javasoltok az alábbiak közül?


Nem akarok elektroniai eszkozoket beszerezni a tartáshoz. A szobába ahol élne konstans 20-24, nyáron 30 fok van. Az allatka helyén nem lenne fűtőtest, lámpa sem.


Béka

Kígyó

Teknős


A helye napfényes lenne, méretét tekintve (egér esetében 70x35ös 2 szintes ketrec, üveg terrárium viszont csak kicsi van, 40x 30 as.

Mit javasoltok? Opcio az is,hogy ilyen körülmények mellett egyiket sem. Nem akarok rosszaat neki,kezdő tartó vagyok.


Csak tengeri malacom volt eddig.


2022. okt. 9. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért veszed hogy úgy tartsd mint a tengerimalacot?

Ha igen akkor vegyél inkább 'normál' egeret erre a célra.

Ha eleségnek adnád akkor egy kis ideig ilyen körülmények között elél sztem.

2022. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Béka, kígyó, teknős stb. semmiképp sem, ezeknek kell fűtés és lámpa is.

Egér szóba jöhet a 70*35-ösbe, de a helye NE legyen kitéve közvetlen napfénynek. Az egér társas állat, ne tartsd magányosan! Viszont értelemszerűen csak egyneműek tarthatóak együtt! Az élettartamuk nem nagy, kb. 1,5 év, szerintem egy takarmányegérrel (szörnyű szó, akkor is, ha a ragadozóknak is enni kell) sem más a helyzet.

2022. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eleség egeret akarok venni hogy pár megtapasztalhassa milyen jó életet êlni és ne tömegnyomorba haljanak meg. Sajnálatból szeretném őket. De ha génjeikbe is csak par hónapnyi élet van, akkor azért nem venném meg hogy csak el kelljen temetnem őket.
2022. okt. 9. 13:17
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszont ha másfél év, akkor rendben van, akkor azt veszek 3at 4 et talán.
2022. okt. 9. 13:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem eleségegeret régen, hogy háziállatként tartsam. 2-3 évig él, mint minden egér. Semmi különbség, igazából sima laboregér amit eleségnek árulnak.

A legjobb háziállatok. Tartottam előttük hörcsögöket is, ők rengetegszer megharaptak. Az egereim soha. És igazi kis egyéniségek, nagyon intelligensek. Az egyik szökőbajnok volt, de ahogy beléptem a szobába, meglátott, és ment vissza magától a ketrecbe. Ezt jó néhányszor eljátszotta.

2022. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Páros számú állatban gondolkozz, stabilabb csapatot alkotnak, ha páratlan számú van, akkor gyakran van 1 kitaszított.
2022. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem voltak egereim, fehér és vadas színű. 2 évig éltek, a fehér daganatos lett, a vadas rá egy hétre valószínű agyvérzést kapott. Utána voltak hörcsögeim (2 arany és egy törpehöri, nem egyszerre), azok is éltek 2-2,5 évig. Általában az egerek is megélik jó tartás mellett a 2 évet. Jó nekik a ketrec, de sűrű rácsú legyen különben meglépnek. Futókerekezni szeretnek, 20cm átmérőjűt nézz nekik, enyémek imádták hajtani.
2022. okt. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat <3
2022. okt. 10. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!