Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Előfordulhat hogy az aranyhorc...

Előfordulhat hogy az aranyhorcsogomben van egy kis patkany vér?

Figyelt kérdés
Nos, vettem pár hónappal ezelőtt egy aranyhörcsögöt, eleinte vadul tekert, hozzáérni soha nem tudtam, mert akárhányszor próbàltam erőteljesen megharapott… most már megnőtt, anyám felvetette, hogy egy patkány, de én kinevettem és úgy gondoltam hülyeség, de mostanság észrevettem, hogy hatalmas heréi vannak, ugyanolyan mint egy patkánynak, úgy tudom a hörcsögnek még ha fiú is, nincsennek heréi vagy nem latszódnak, néha borzos a szőre, ami utalhat betegségre is, nem tudom eldönteni, hogy a hörcsögöm beteg vagy csak szokványosan viselkedik, mert ahogy nagyobb lett teljesen megváltozott a viselkedése, nem szaladgál, nem teker bebújik a kis odújába es elő sem jön, egyszer benyújtottam az odújához egy kis sajtot h ne kelljen előjönnie, aztán olyan gyorsan mint egy mérgeskígyó előugrott es átharapta az ujjam… ha esetleg erre is tudna ajanlani valamit valaki akkor annak örülnék… nos eleve azért vettem mert magányos voltam, jól esett volna egy kis társaság vagy h kiengedhessem, kezembe foghassam, ez sajnos nincs meg benne, visszavinni nem fogom, mert nagyon lelkiismeret furdolásom lenne, de nem tudom mihez kezdhetnék..
2022. nov. 25. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nincs benne patkány vér.. Beteg! Vidd egzós orvoshoz. Ha tényleg nagy és duzzadt a heréje, az daganatra utal.
2022. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen, mekkora a helye? Mekkora a kereke? Van bent neki fürdőhomok?


Az aranyhörcsögöknek egyébként a méretükhöz képest óriási hereik vannak, szóval első körben nem gondolnám, hogy beteg vagy ilyesmi.


Patkány vér biztosan nincs benne, nem tudnak szaporodni.


Ajánlom a Hörcsög imádók csoportot.

2022. nov. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A patkány és a hörcsög két külön faj, nem keveredhetnek.


Szerintem simán csak "kamaszodik" :)

2022. nov. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy nagyok a heréi, a hörcsögök a testükhöz képest elég nagy herékkel rendelkeznek. Lépj be a “Hörcsög imádók :)” csoportba, ott szoktak lenni a herehétfős képek, na ott látsz olyanokat hogy csak na. :D Emellett hasznos csoport mert segítenek bármilyen kérdésed van, hozzáértő szakszerű válaszokat kapsz, csak fogadd meg őket. :) Állatkereskedésben általában nem megfelelő dolgokat sóznak rá a gyanútlan gazdákra. Nagyon fontos, hogy megfelelő élettere legyen, mert ez is ráhat a viselkedésére, ha nem érzi jól magát, ebben a csoportban segíteni fognak, hogy ideális helyet alakíts ki neki. Van bent neki fürdőhomok? Mert attól is lehet bozontos hatású a szőre, ha nem tud megfelelően tisztálkodni. Patkány vér pedig nem lehet benne, a két faj nem tud egymás közt szaporodni. Kereskedésben hibrid hörcsögök vannak, tehát amit eladnak neked pl. dzsungáriainak, az ott nem az, hanem hibrid. Ez is ráhathat a viselkedésére, és lehet sose lesz kezes.

Én a helyedben tengerimalacokat vettem volna, bár őket csak párban lehet tartani, de kezesebb simogathatóbb állatkák. A hörcsögök többsége elég magának való, de a csoportban majd segítenek, hogy miket tegyél, hogy egyre barátságosabb kisállatod legyen. :)

2022. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

💀

Mi ez a kérdés te jó ég

2022. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Patkányvér biztos nincs benne, mert a két faj nem tud egymással szaporodni.A heréi alapvetően a hörcsögöknek a testükhöz képest elég nagyok, de ez nem jelenti azt hogy nem beteg. Már nem a heréi miatt, hanem a leírásod alapján:

"mert ahogy nagyobb lett teljesen megváltozott a viselkedése, nem szaladgál, nem teker bebújik a kis odújába es elő sem jön"

Nem tudom, hogy mennyi ideje csinálja ezt, de a hörcsög tünetrejtő zsákmányállat. Ez annyit jelent, hogy a végsőkig rejtegeti a betegségét, mert ösztönösen tudja, hogy a ragadozók a legkönnyebb prédára vadásznak. Ez alapján, ha tényleg beteg, akkor már nagy baj van.

A másik oldal viszont, hogy a hörcsög éjszakai állat, így nappal nagyrészt alszik, éjszaka tevékenykedik. A harapás, meg azért történhetett, mert a hörcsög nem szereti, ha akarata ellenére piszkálják.

Én azért ha gyanús, hogy beteg, akkor megmutatnám egy egzotikus szakállatorvosnak.

2022. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!