Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi vagy macska?

Nyuszi vagy macska?

Figyelt kérdés
Most költöztem össze a barátommal, én sokat vagyok egyedül itthon, mert itthonról dolgozom. Nagy a csend a lakásban, kisállatot szeretnék. Nyuszikat nézegetem már hetek óta, facebook csoportokban sok az olyan poszt, hogy beteg a nyuszi. Tényleg könnyen megbetegednek? Melyik járna kevesebb gonddal így első háziállatnak, cica vagy nyuszi? Fontos szempont, hogy a közel jövőben albérletet fogunk keresni, a nyuszit jobban megengedik mint a cicát? Törpehörcsögöm már volt,de nem szeretnék, mert csak 2 évig él. (gyerek nincs a 10 éves tervben)

2022. nov. 26. 08:54
A kérdező szavazást indított:
Nyuszi
Cica
Egyik sem
Egyéb
46 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
15%

a Nyúl büdös.

Macska inkább, de én szerintem elviselhetetlen, hogy a ház teli lesz macska szőrrel...

Hány éves, vagy, hogy 10 évig nem tervezel gyereket? 18?

2022. nov. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
31%

Kösd le magad valami mással.

Albérlet nagyon necces kisállattal. Mind büdös

2022. nov. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%
Így, hogy nemsokára költöztök, egyik sem. Nehéz kisállattal albérletet találni.
2022. nov. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Főleg olyan emberek válaszát várom akinek van/volt nyuszija, cicája.
2022. nov. 26. 09:15
 5/29 anonim ***** válasza:
19%

Figyelj az #1-s vagyok, azért írtam, hogy a nyúl büdös, mert egy csaj ismerősnek a házába nyúl volt, a belem jött ki mikor átmentem hozzá...

Macska helyett meg kutya volt a házba...

szóval inkább macska ha már mindenképp vmi állatot akarsz...

2022. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

Mindkét állatom van:


Állattartással várnék az albérletkeresés után, mert állattal nagyon meg van kötve a kezetek, és ha mégsem találnátok helyet, akkor nem kéne az állatnak mennie.


Nyúl:

- Első szabály, hogy egy nyulat nem tartunk, mert társas állatok.

- Indulási költsége nagyobb, hiszen több tartozékot kell venni hozzájuk

- Igen, főként a házikedvenc kisnyuszik igen könnyen megbetegszenek, kutya-cica állatorvos nem is ért hozzájuk, könnyen félrekezelhetőek. Sok mindenre érzékenyek, és ha már látni a bajt, akkor nem sokszor húzzák sokáig. Például egy puffadást azonnal kezelni kell, mert anélkül könnyen belepusztulnak.

- kiemelném mégegyszer, hogy már nyulazás előtt érdemes megérdeklődni, hogy hol van az a rendelő, ahová egyáltalán segítségért lehet fordulni

- macskához képest többet koszolnak, több helyet is foglalnak (kell venni almot, szénát, azt akarhatlanul is kiszórhatják a ketrecből).

- nyúlbiztossá kell tenni a lakást, hiszen ki kell őket engedni mozogni. Ez ugye azt jelenti, hogy állandó tekintettel kell lenni arra, hogy kábelek ne legyenek fedetlenül, illetve semmi olyan anyag ne legyen elérhető a számukra, amit ha megrágnak, akkor veszélyes lehet. Ismerek nyulakat, akik függönyöket, meg tapétát is ettek már...

- szőröznek. Ők is vedlenek, és jó dús bundájuk van.

- többnyire szürkületkor aktívak, nyilván valamelyest asszimilálódnak az ember aktivitásához, de bele kell kalkulálni, hogy éjjel is igen aktívak lehetnek

- karmol - iszonyat nagy körmeik vannak, amik vágás után is komolyan megsérthetnek, erre érdemes odafigyelni


macska:

- szőrözik, ezzel fel kell venni a harcot

- kapar - karomápolással és kaparófával ez is kezelhető

- az alomtálca elhelyezhető bárhol a lakáson belül, míg a nyuszi ugye a ketrecébe ürít, amit nem a kamrában tart az ember. A takarítás gyakoriságától függően, akár azonban nem olyan büdik

- éjjeli/hajnali aktivitásról itt is beszélhetünk, bár ez minden cica esetében más

- alapvetően egyszerű igényűek, ivartalanítani kell őket és normális kaját adni - ezzel majdnem lefedtük az egészet


Kezdő állatnak a macska egyszerűbb választás, de ő sem kihívás mentes.


Unaloműzőnek egy állatot sem ajánlanék, még a halakat sem, mert mindegyikkel az ember plusz terhet és költségeket vesz a nyakába, így örömöt csak annak fog okozni, akinek önmagában az állatokról való gondoskodás örömet okoz. Ha csak a társasága, akkor hamar nyűggé válhat az állattartás.

2022. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
45%

#1,2: A nyúl tiszta állat, szinte folyamatosan mosakszik, nincs semmilyen szaga a bundájának. Csak akkor büdös, ha a gazdája nem takarítja rendszeresen, de az nem az állat hibája.


Egy nyúl kevesebb gonddal jár. Ha megbízható és lelkiismeretes tenyésztőtől vásárolsz, akkor eleve kisebb az esély a megbetegedésre és később is segíteni fog, ha esetleg megbetegedne vagy bármilyen tanácsra lenne szükséged.


Viszont én nem ajánlok semmilyen állatot addig, amíg nem költöztök el egy biztosabb helyre. Az új helyet eleve keressétek úgy, hogy állatbarát legyen.

2022. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
41%
Én a cicát jobban preferálom. Önként felugrik az ágyba, odabújik hozzád. Reggelente arra kelsz, hogy rágcsálja a füled, vagy birizgálja a hajad imádom xD az én lelki világomat jobban felmelegíti egy macska + nem utolsó sorban szereti egyhelyre végezni a dolgát, és el is ássa, szóval nálam ez se utolsó szempont. De ahogy a többiek is írták, kérdés hogy engedik-e albérletbe, és az hosszútávú tud-e lenni. Ha nem biztos, inkább ne vegyetek.
2022. nov. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%

Nekem van macskám, és 2 hónapig volt nyulam (egy barátnőm külföldi utazása alatt volt nálam az övé)

Nyúl nekem nem kellene soha többé, Persze, aranyos, meg a fülecskéje, meg az orrocskája, de pl viszonylag sok nyúl nem lesz teljesen szobatiszta... ő is ÁLTALÁBAN visszament a ketrecbe, a nyuszivécébe, de azért elég sokszor nem.

Mindent megrágott, amit tudott, oké, persze, teljesen átrendeztem a lakást, de pl. a parketta szegélyléceket nem tudtam leszedni. Most is ott a foga nyoma.

Hiába az előírás szerint etettem, egyszer leállt az emésztése, nem bogyózott, ilyenkor előre ki lettem oktatva, hogy azonnal orvos, mert órák alatt elpusztulhat... 40.000 ft volt a kezelése.

A macskám odajön, ölembe mászik, dorombol stb. Ez a nyuszi nem hagyta, hogy ölbe vegyék, karmolt, mint egy oroszlán. A legtöbb nyuszi nem engedi, nem szereti. Ha olyanja volt, lehetett simogatni, de ez kb az esetek 50%-ában volt így.

Rendesen takarítottam a ketrecet, és mégis éreztem a szagát, engem ez zavart legjobban. NEM büdös, de érződik a szag. Éjjel hangos volt. Zörgött a szénával, itatóval, rágott stb.

Egyszóval, tényleg nagyon helyes jószág, de nekem 2 hónap alatt elég volt belőle. Sőt, igazából már 1 hónap után is... Én azért voltam jó helyzetben, mert barátnőm 2 hónap után elvitte... nem tudom, létezik-e nyúlnál is ideiglenes befogadó státusz, mint pl. macska, kutya esetében. Esetleg kipróbálhatnád, hogy jön be neked.

DE! Macskát ideiglenes, télire a Noé alapítványtól be lehet fogadni. Ha hazavinnél egy cicát, nem fázna télen a kifutóban, mégse kötelezted el magad véglegesen, meglátod, mennyire jön be neked, és ha mégsem, nem lesz lelkifurdalásod, hogy kidobsz egy állatot, sőt, kifejezetten segítettél rajta. Ha pedig igen, akár azt a cicát is megtarthatod, aki télen nálad lakott.

2022. nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%

Cicám is és nyuszim is volt már. Nagy hülyeség, hogy a lakásban tartott nyúl büdös, de gondolom ezt a választ te sem vetted komolyan. :)

A macska szobatiszta, de mindenhova felmászik. A bútorokon élezi a körmét (akkor is, ha va kaparófája). A nyúl nehezebben vehető rá, hogy egy helyre végezze a dolgát, potyogtat össze-vissza. Nem mászik, de megrágcsál mindent. A vezetékeket el kell előle tűntetni, ami nem kis munka az egész lakásban. Meg persze az olyan dolgokat is el kell előle pakolni, amit nem szeretnétek, ha megrágna. :) Szőrözni mindegyik nagyon szőröz. Ezt valamennyire lehet mérsékelni a rendszeres keféléssel, de mindig lesz egy kis szőr.

2022. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!