Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Megéri egy idős hörcsögöt utaztatni?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, mindig is volt hörcsögöm, imádom őket. Jelenleg is van egy 1,5 év körüli roborovszki törpehörcsögöm, aki viszont nem velem él.


Kicsit több, mint fél éve kaptam egy lehetőséget és kijöttem Hollandiába. Mivel még nem volt minden 100% biztos és állatbarát lakást sem olyan könnyű találni, ráadásul eredetileg úgy volt, hogy csak 6 hónapig tart a munka, a hörcsögöm otthon maradt anyukámmal. Ő szintén nagyon szereti, rendesen ellátja, ezzel nincs is probléma. Most úgy tűnik, hogy már nem fogok hazaköltözni ezért felötlött hogy esetleg hoznám, mert nagyon a szívemhez nőtt és már hiányzik is.

Egyrészt nincs kocsink, ezért haa erre kerülne sor, biztosan egy cégre kellene hagyni a szállítást, de vannak fenntartásaim és nem szívesen bíznám ismeretlenekre. Másrészt egy nagy terrárium most a lakhelye ami törékeny és nehéz. Mindenképpen másmilyen lakhelyre kerülne mert kinéztem egy könnyen szétszedhető ketrecet. A felszereléseivel még nem tudom mi lenne de kereket kéne cserélni.

Szóval nem tudom mi lenne a legjobb megoldás, kell e ilyesmivel terhelni egy öregecske hörit? Vagy inkább maradjon otthon, én meg itt vagyek egy másikat?



2022. dec. 17. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Egy horcsognek ez tul nagy stressz.
2022. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Telekocsi? Haveromék azzal vittek egy kutyát meg egy kígyót.
2022. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
ennyi sort rápazarolni egy egírre
2022. dec. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Mivel terhelnéd? Egy dobozban lenne. Melegben, sötétben.
2022. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Neked már nincs horcsogod. Anyádnak van egy hörcsöge. Már rég kivihetted volna, ha meg tényleg a magadénak érezned. Nem egy elefántról van szó, szóval nem kell tulgondolni a logisztikáját.
2022. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
5.-nél a pont. Dobozba vele, majd vonatra fel. Már az elején megléphetted volna.
2022. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

De ugye tudjatok, hogy ezt nem biztos, hogy egy horcsog tulelne? Nem 1-2 oras utrol van szo, erzekeny allatok, bestresszelnek, nem esznek, ennyi volt.

De akar igy telen meg is fazhat, akarmi.

2022. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez hatalmas út lenne neki, rengeteg felesleges stressz. A zsákmányállatok nagyon nem viselik jól a stresszt, belehalhat. Én a helyedben nem kockáztatnék, inkább legyen még egy nyugodt éve anyukáddal. Kint is vehetsz magadnak egyet, ha hiányzik az állattartás.
2022. dec. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Inkább ne vegyél állatot hanem keress fel külföldi állatvédő szervezetet. Magyarországon is van Hörcsögmentés. Biztos hogy Hollandiában is van hasonló.
2022. dec. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek 8,9-el. Ments meg egy hörit, ha van ilyen egyesület. És sztem a mostanit ne vidd ki, baromi nagy stressz feleslegesen. Nem biztos hogy jó lenne neki.
2022. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!