Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim folyton az ágyra...

A nyuszim folyton az ágyra pisil! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Először van nyuszim az életemben. Olvastam hogy kell szobatisztaságra nevelni ami ketrecen belül már nagyon ügyesen ment, sose pisilt mellé! Aztán úgy gondoltuk jöhet a nagy falat a kiengedés. Nos ez az első két nap elég könnyen ment felfedezte a terepet, sokat játszott a játékaival, aztán rájött, hogy fel tud ugrani az ágyra. Először semmi baj nem volt, aztán tegnap rápisilt. Egyből levettem az ágyról és betettem a ketrecbe. Úgy nézett ki mint aki tudja mit tett és miért lett bezárva ilyen hirtelen. Aztán ma 4x is rápisilt. A másodiknál már annyira kiakadtam, hogy bezártam a hordozójába fel órára. Aztán újra és most újra. Nem tudom megtanulja e majd vagy hogy ez hatásos e. Bármi tipp hogy tanítsam meg őt arra hogy az ágy nem a wc?

#nyúl #10 hetes #Ágyrapisi
2022. dec. 24. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
A nyusziketrec lesgszagosabb helye a wc. A szobában pedig az ágyon érzi leginkább a szagod. Ezt ő összeköti azzal, hogy biztos wc az is. A megoldás, hogy nem engeded az ágyra.
2022. dec. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Nyuszis kérdéseket ne gyakoriak írjatok ki.

Torpenyuszisokbl csoport Facebookon :) gyere ! Nagyon sokat tanulhatsz itt a nyuszikról !

Én vele alszom , öt éves , van neki a karámban (igen, szobakarám ) wc, és van kint is neki, szépen oda megy és vissza jön mellém. Nagyon okosak , taníthatók és imadnivalók. Egy matracvédő persze nem árt :D

Ivartalanítás sem majd a későbbiekben, csakis gázos altatással egzotikus végzettségű dokinál.


Elsőnek igaza van, ott érzi az illatod, felüljelöli.

Bármilyen kérdésed van írj nyugodtan.

2022. dec. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Ne gyakorira*
2022. dec. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

2. vagyok, pici nyuszinak először meg kell szoknia a helyét. Az első hetekben nem is nagyon engedjük ki őket , had tudja hova mehet, hol lehet biztonságban.

Ketrecbe, karámban cica wc (igen, sokkal jobb mint egy sarok wc és jobban elfér benne. ) Bele pellet és széna ..igen , nem kell semmilyen szénatartó , vagy ha van akkor a budi fölé kell helyezni . Nekik amúgy az a természetes ha a szénában "tapicskolhatnak" és a földről ehetnek.

Idő, idő...de meg fogja tanulni .

Ketrec további részébe pléd, takaró , esetleg kenderszőnyeg , ha neki állna tépni, attól nem lesz baja, eheti.


Forgácsot és társait felejtsd el.

2022. dec. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
35%
Szerintem egy ideig amikor fel megy az ágyba, tedd le, majd tudni fogja hogy nem szabad neki, ha azt akarod hogy ne menjen fel. Időnként persze vidd vissza a ketrecébe, menjen wcre, majd utána vedd ki újra. Azt is meg lehet próbálni, hogy a ketrecét a földre rakod, így bármikor be és ki járkálhat. A mi nyuszink már kb 3 éve meg van, először ő is sokat pisilt az ágyra, meg rágta is a lepedőt, ezért mindig pokrócot teszünk amíg kint szaladgál, hogyha véletlen is oda pisilne, ne az ágy legyen olyan, szerintem hatásos. .
2022. dec. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Ivartalaníttasd. Addig nem oldódik meg a probléma, jelöl, felüljelöli a te szagodat ami az ágyon a legerősebb.

Átmenetileg vagy elkeríted az ágyat, hogy ne férjen hozzá, vagy letakarod olyan pléddel amit nem gáz ha lepisil. Én utóbbi megoldást választottam, szerencsére az ivartalanítással egyik napról a másikra oldódott meg ez a porbléma. Bogyókat hagyott szét mindig is a nyuszim, de pisilni nem pisilt többet csak nagyon ritkán.

A Törpenyuszisok csoport egy fertő, nem ajánlom.

2022. dec. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Tarts a lakásban egy agarat is.
2022. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Húzz tiszta ágyneműt.
2022. dec. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Dobd ki az ágyat, akkor majd nem pisil rá!
2022. dec. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%
Mekkora a súlya?
2022. dec. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!