Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac "szelidítése"?

Tengerimalac "szelidítése"?

Figyelt kérdés
Kb masfél hete vannak itt nagyon cukik de borzasztóan félénkek. Nem támadnak elfutnak és elbújnak már akkor ha csak elsetálok a ketrec előtt. Pedig sose bántottam őket és nem is erőszakolom rájuk magam. Kb másfél hónapos testvérpár. Az első héten direkt nem nagyon akartam zavarni őket hadd szokjanak be rendesen. De most elég tanácstalan vagyok. Attol tartok örökké ilyen kis félősek lesznek. Mit tegyek?
2023. jan. 24. 02:33
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ülj le a ketrecük melle és tarts oda nekik szénát vagy gyumit, zöldséget had egyenek a kezedbol, néha nyúlj be és simogasd meg őket, lassú legyél és óvatos
2023. jan. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Nekünk is voltak tengerimalacaink. Majd megszokják az új környezetet, ne aggódj! A mienkek is felenkek voltak
2023. jan. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Másfél hét az semmi. Ennél sokkal több időre van szükségük.

Csak türelem! És azt csináld rendszeresen, amit fentebb iy ajánlottak: ülj le/feküdj a ketrechez, kínáld őket finomságokkal a kezedből. Simogatást meg ilyesmit egyelőre továbbra se erőltesd, majd jön az később magától.

2023. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ha kiveszed néha őket, a mellkasodra teszed egyszere az egyiket, és pár percig csak simogatod.
2023. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél ki minden tartozékot, tedd be a kezed és lassan menj feléjük. Eleinte el fognak térni a kezed alól, de egyszer meg fognak állni és akkor engedd, hogy megszomatoljon, aztán óvatosan oldalról az oldalát simogasd meg lassan, szelíden. Kaját is adhatsz kézből, akkor a jó dolgokkal köti össze a kezed és az illatod. De lesz egy hónap, mire teljesen szelídek lesznek.
2023. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor nem aggódok:)
2023. jan. 24. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a hörcsöggel az vált be,hogy leültem a ketrece elé és beszéltem neki,hogy szokja a hangom majd,ha már úgy éreztem jöhet a következő szint bevetettem a kaját is és arra odajött elvette a kezemből vagy csak rágcsálta attól függ mekkora falatot adsz neki.Ha már ez is megvolt akkor miközben evett addig a másik kezemmel szépen óvatosan felé nyúltam és elkezdtem simogatni majd ugye teljesen szelíd lett.Teljesen normális,hogy félnek mivel a kereskedésben nincsen arra idő,hogy minden állatot szeretgessenek.
2023. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!